احتمال کاهش قیمت محصولات رنو در آینده

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، پیمان کارگر مدیرعامل رنو پارس که در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای صنعت قطعه‌سازی ایران در مرکز مهندسی رنو فرانسه سخن می‌گفت با اشاره به افزایش قیمت ساندرو عرضه شده توسط سایپا نسبت به آنچه رنو پیشنهاد داده بود گفت: در حال حاضر مشغول مذاکره با ایران‌خودرو و سایپا هستیم تا فاز دوم فعالیت‌های رنو در ایران را آغاز کنیم. البته فعالیت‌هایی که در فاز نخست انجام دادیم همچنان ادامه پیدا خواهد کرد اما در فاز جدید به دنبال تغییراتی هستیم تا بتوانیم وضعیت محصولات و خدمات در ایران را بیش از پیش به آنچه استاندارد رنو در سرتاسر جهان است نزدیک کنیم. یکی از این موضوعات بحث قیمت‌گذاری خودروها است. در حال حاضر ما در زمینه قیمت‌گذاری خودروها دخالتی نداریم اما در فاز جدید همکاری، حضور مستقیم در تولید، فروش و خدمات خواهیم داشت تا خودرو با قیمت‌های رقابتی‌تری در بازار عرضه شود.
 
وی افزود:"به‌عنوان نمونه در زمینه عرضه ساندرو ما با سایپا در زمینه قیمت خودرو اختلاف نظر داشتیم و این بحث مطرح شد که سایپا این خودرو را بالاتر از پیشنهاد ما به فروش می‌رساند. البته شرکای ما در قیمت‌گذاری محصولات آزاد هستند اما باید در نظر داشته باشیم نباید قیمت محصولات به‌گونه‌ای تعیین شود که به فروش آن‌ها آسیب بزند. ما در همان زمان معتقد بودیم سایپا می‌تواند ساندرو را به قیمتی پایین‌تر با حفظ سود خود بفروشد. در فاز جدید همکاری در زمینه قیمت‌گذاری و فروش محصولات حضور مستقیم خواهیم داشت و این مسئله باعث می‌شود مشتریان بتوانند خودروها را با قیمت مناسب‌تری دریافت کنند."
 
با سایپا بر سر خرید پارس‌خودرو به توافق نرسیدیم
 
مدیرعامل رنو پارس با اشاره به مذاکرات رنو با سایپا، به مطرح شدن بحث خرید پارس‌خودرو توسط رنو در گذشته اشاره کرد و گفت مذاکرات دو شرکت در این زمینه به نتیجه نرسیده است و پارس‌خودرو از لیست گزینه‌های خرید رنو خارج شده است. وی در این زمینه گفت: ما با سایپا در یک سال اخیر دو دور مذاکرات داشتیم. در دور اول مذاکرات بحث خرید پارس‌خودرو مطرح بود که البته به نتیجه نرسید. در فاز دوم که از شش ماه پیش آغاز شده است بحث اصلی حضور پررنگ‌تر رنو در زمینه فروش و خدمات پس از فروش است ضمن آنکه می‌خواهیم در زمینه تولید هم مشارکت جدی داشته باشیم و به همین دلیل قصد داریم سایت تولیدی خودمان را در اختیار بگیریم. در این زمینه بن‌رو یکی از گزینه‌های همکاری با سایپا است. در حال حاضر بحث بر سر این است که سهم هر یک از طرفین در این مشارکت چقدر است.
 
وی در زمینه محصولاتی که قرار است در سایت مشترک دو شرکت تولید شود گفت: برای فاز دوم، تولید رنو داستر و رنو سیمبل را در نظر گرفته‌ایم و در حال بررسی تولید این محصولات در سایت مشترک هستیم. با توجه به اینکه مذاکرات اکنون بر روی بن‌رو متمرکز شده است، ما هم تولید این محصولات در بن‌رو را در حال بررسی داریم.
 
کوئید چگونه به ایران‌خودرو رسید؟
 
رنو کوئید این روزها خبرسازترین محصول رنو برای بازار ایران است که برنامه تولید آن در ایران‌خودرو در حال بررسی است و با توجه به قیمت زیر 30 میلیون تومانی که برای این خودرو پیش‌بینی می‌شود، از حالا بسیاری آن را رقیب محصولات ارزان قیمت سایپا می‌دانند. نکته جالب در این میان اما پیشنهاد اولیه رنو به سایپا برای تولید این خودرو است و جالب‌تر آنکه سایپا تولید این خودرو را در آن زمان رد کرده است. پیمان کارگر در این زمینه گفت: در زمانی که هنوز کوئید به بازار معرفی نشده بود، تولید آن را به سایپایی‌ها پیشنهاد دادیم. در آن زمان هنوز تولید خودرو در هند نهایی نشده بود و ایران می‌توانست نخستین کشوری باشد که این خودرو را عرضه می‌کند اما سایپایی‌ها به دلایلی تولید آن را رد کردند. پیشنهاد ما این بود که سایپا این خودرو را به‌عنوان جانشین پراید عرضه کند چون پراید طی چند سال از خط تولید کنار می‌رود اما سایپایی‌ها کوئید را رد کردند و ترجیح دادند پروژه دیگری را دنبال کنند و این پروژه به ایران‌خودرو رسید.
 
وی افزود: در حال حاضر برای تولید کوئید با ایران‌خودرو در حال مذاکره هستیم. البته عرضه این خودرو نیاز به بررسی‌های متعددی دارد اما در حال مطالعه تولید آن با کمک ایران‌خودرو هستیم. با شرایط فعلی امکان تولید این خودرو در سایپا وجود ندارد چراکه سایپا محصولات دیگری در این رده قیمتی دارد و این مسئله می‌تواند به تولید کوئید آسیب برساند.
 
نمایشگاه توانمندی‌های صنعت قطعه‌سازی کشور با حضور 25 شرکت و گروه قطعه‌سازی کشور در روز سیزدهم خرداد ماه با هماهنگی‌های انجام گرفته از سوی رنوپارس در رنو فرانسه برگزار شد. در این برنامه که برای نمایش توانمندی‌های صنعت قطعه‌سازی ایران به مدیران ارشد زنجیره تأمین رنو- نیسان در مرکز تحقیقات و مهندسی رنو فرانسه (Technocentre) در پاریس برگزار شد، قطعه‌سازی ایرانی در نمایشگاهی اختصاصی دستاوردهای خود را در زمینه تولید قطعات به نمایش گذاشتند.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار