هوای مشهد در وضعيت هشدار

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مدیر اجرایی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی در اين باره اظهار کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله از ایستگاه‌های سطح شهر کیفیت هوای شهر مشهد با عدد شاخص ۱۱۲ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

رضا اسماعیلی افزود: مقایسه غلظت آلاینده‌ها حاکی از آن است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت افزوده شده است، هم‌اکنون کیفیت هوا در ایستگاه‌های واقع در چمن، خیام شمالی و مفتح در شرایط ناسالم برای تمامی افراد و ایستگاه‌های خیام جنوبی، آوینی، خاقانی، سرافرازان و کریمی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارند.

اسماعیلی سایر ایستگاه‌های سطح شهر را در شرایط سالم اعلام کرد و خاطرنشان کرد: بیشترین بار آلودگی هوا از ایستگاه خیام شمالی گزارش شده است. توصیه می شود افراد حساس شامل بیماران قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

مدیر اجرایی مرکز پایش آلاینده‌های زیست محیطی با توصیه‌ای از شهروندان خواست حتی‌المقدور از تردد با خودروهای شخصی در مناطق مرکزی و پرترافیک شهر خودداری نمایند.

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار