نامگذاری خیابانی در پایتخت به نام استاد حمید سبزواری

اعضای شورای اسلامی شهر تهران دو فوریت طرح نامگذاری یکی از خیابان های پایتخت به نام مرحوم «استاد حمید سبزواری پدرشعر انقلاب» را تصویب کردند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در جلسه غیر علنی امروز(یکشنبه) شورا، طرح دوفوریتی نامگذاری یکی از خیابان ها یا بناهای شاخص شهر تهران بنام «استاد حمید سبزواری» پدر شعر انقلاب را ارائه کرد.
اعضای شورای شهر تهران نیز با پیشنهاد وی موافقت کرده و بر این اساس کمیته نامگذاری شورا و شهرداری تهران نسبت به نامگذاری یکی از خیابان های شهر تهران به نام این استاد اقدام خواهند کرد.
حسین آقا ممتحنی مشهور به حمید سبزواری، شاعر معاصر ایران و دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر است. سبزواری زاده 1304 در سبزوار است که قبل از مدرسه، قرآن را در خانه و نزد مادرش آموخته بود؛ وی سرودن شعر را از چهارده‌سالگی آغاز کرد.
از آثار حمید سبزواری می‌توان به دیوان اشعار، کاروان سپیده، یاد یاران، سرود درد، گزیده ادبیات معاصر و سرود سپیده اشاره کرد.
سبزواری در نتیجه مبارزات انقلابی، سال‌ها تلاش صادقانه و ذوق و قریحه بالای شاعری، تاکنون افتخارات متعددی را کسب کرده است.
حمید سبزواری شاعر شعرهای مشهور و ماندگار دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس روز گذشته در سن 91 سالگی در بیمارستان آسیای تهران دار فانی را وداع گفت.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار