مقایسه حزب ضد مهاجران آلمان با نازی‌ها توسط معاون مرکل

معاون صدراعظم آلمان با مقایسه اعضای حزب "آلترنانیو برای آلمان" با نازی‌ها گفت: برخی می‌خواهند جامعه آلمان را به دهه 1960 بازگردانند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، زیگمار گابریل گفت: برخی از اعضای حزب راست گرا و ضد مهاجران "آلترناتوتیو برای آلمان" (آ. الف.د) مخالف آلمان مدرن و ارزش‌های لیبرال هستند.

 

وی ادامه داد: آنها خواهان بازگشت کشور به دوران جمهوری آلمان غربی در دهه 1960 هستند، زمانی که زنان و خارجی‌ها در جامعه دیده نمی‌شدند.

 

این حزب اعلام کرده است، هجوم مسلمانان مهاجر از سوریه، عراق و افغانستان باعث اسلامی شدن آلمان می‌شود که یک "خطر واقعی" محسوب می‌شود.

حزب راست‌گرا و افراطی "آلترناتیو برای آلمان" در کنگره اخیر خود که اواخر ماه آوریل در شهر اشتوتگارت برگزار شد، با رای اکثریت اعضای کنگره عبارت "اسلام به آلمان تعلق ندارد" را در برنامه خود گنجاند.

این حزب مخالف پذیرش پناهجو نیز هست. در برنامه این حزب درباره موضوع پناهجویان و مهاجران آمده است: ما نباید اشتباه دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ را یک بار دیگر تکرار کنیم و خواستار کارگران خارجی شویم.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار