پیر شدن جمعیت ایران تا یک دهه آینده

به گزارش فرهنگ نیوز، سیدمحمد هادی ایازی در ضیافت افطار خیرین حوزه سلامت که شب گذشته برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: با اعتبارات محدود دولتی نمی توان زیرساخت های مورد نیاز و این عقب ماندگی را تکمیل کرد و راهی جز مشارکت مردم در این حوزه نداریم.
 
وی با بیان اینکه مردم ایران به سالمند شدن جمعیت ایران در دهه های آینده واقف هستند، تصریح کرد: در دهه های آینده قطعا مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی افزایش می یابد که نیازمند توجه ویژه ای است.
 
معاون امور اجتماعی ضمن تاکید بر توجه وزارت بهداشت بر توسعه مراکز بهداشتی و حوزه پیشگیری، گفت: ۷۵ درصد از مرگ و میرهای کشور مربوط به بیماری های غیرواگیر است که سکته قلبی و مغزی ۵۰ درصد این بیماری ها است که باید پیشگیری کرد و امید به زندگی را افزایش داد و در این زمینه همراهی و مشارکت خیرین بسیار تعیین کننده است.
 
وی ضمن تاکید بر لزوم مشارکت جوانان در حوزه سلامت گفت: گروهی دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اقدامات بسیار زیبا و موثری انجام داده اند و باید الگوی سایر دانشگاه ها شود تا جوانان نیز فعال شوند؛ ۴۰۰ نفر از آنان در یک روز به پاکدشت رفتند و ۱۲۰۰ نفر از اهالی آن شهرستان را غربالگری بهداشتی کردند. در ۷۶ ایستگاه متروی تهران در طول یک روز، ۷۰۰ تست قندخون گرفتند و وعده داده اند که ۲۰۰۰ نفر از این دانشجویان در اقدامات پیشگیرانه به ما کمک کنند.
 
ایازی در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی سامانه یاس ۱۹۰ با کمک واحد فناوری اطلاعات وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این سامانه به منظور کمک خیرین به هر میزان برای هر نقطه ای از کشور راه اندازی شده و هر فرد خیر می تواند در این سامانه با مشاهده نیازمندی های هر مرکز بهداشتی و درمانی، به درگاه بانک وارد شود و کمک مالی کند.
 
وی یادآور شد: آدرس این سامانه، yas۱۹۰.ir است که نیازمندی های حوزه سلامت همراه با جزییات مشخص شده است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار