کتاب وصایای شهدی ایلام رونمایی می‌شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در نشستی با مسئولان فرهنگی استان ایلام گفت: هدف از انتشار کتاب وصایای شهدا حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد شهدا دانست.

به گزارش ایسنا،سلیمان رستمیان در این نشست با مهم دانستن  رونمایی کتاب وصایای شهدای استان ایلام که نتایج حاصل تلاش سالیان معاونت فرهنگی و پژوهشی بنیاد در ادوار گذشته است خاطرنشان کرد: اصل اسناد ملی کشور نسخه های هستند که حاصل تراوش فکری شهیدان و گفتمان رزمندگان هستند که این نسخه ها را نگارش کرده و ارزش‌های ماندگاری از خود به جا گذاشته‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران ایلام در ادامه هدف از انتشار این کتاب حفظ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد شهدا دانست.


در ادامه، دارایی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و ایثارگران استان ایلام گفت: این کتاب منشور معنوی انقلاب،امام و شهداست و افتخاری است که به عنوان سومین استان این وصیتنامه شهدا به چاپ می‌رسد. باید این کتاب  را به نسل  جدید معرفی  و تلاش کنیم آن را جزو واحدهای  درسی قرار دهیم.


این کتاب شامل وصایای سخنان 464 شهید استان ایلام است که در تیراژ 1000نسخه انتشار یافته و مقدمه‌ای برای ترسیم آرمان‌های شهدای استان ایلام به شمار می‌آید و می‌تواند در آینده با سلسه آثاری بهتر این حرکت استمرار داشته باشد .


قرار است از این اثر در هفته دفاع مقدس سال جاری رونمایی شود.
انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار