برای رفع خط و خش بدنه خودرو چه باید کرد +تصاویر

افتادن خط و خش بر روی رنگ خودرو غیر قابل اجتناب است اما با کمی حوصله و یک کار دقیق می توانید رنگ ماشینتان را به شکل اولش در بیاورید.

پولیش

سرویس اجتماعی فردا:
افتادن خط و خش بر روی رنگ خودرو غیر قابل اجتناب است اما با کمی حوصله و یک کار دقیق می توانید رنگ ماشینتان را به شکل اولش در بیاورید.  
 
آناتومی یک خراشاول باید این را نظر داشته باشید به چه میزان رنگ ماشینتان صدمه دیده است آیا توسط مواد شیمیایی سخت آسیب دیده و یا در اثر یک ضربه شدید. در مورد آسیب های جدی از دست شما کاری بر نمی آید اما خط وخش های کم را می توان ترمیم کرد.

پیدا کردن کد رنگ ماشین 

اولین کار برای رهایی از خط و خش رنگ ماشین این است که کد رنگ مخصوص ماشینتان را پیدا کنید که معمولا به صورت برچسب یا پلاک فلزی در زیر کاپوت یا جایی در خودرو نصب شده است. این را در نظر داشته باشید ممکن است کد یک رنگ از ماشین در سال های متفاوت از هم فرق داشته باشد با کد رنگ مخصوص ماشین خود رنگ مورد نظر را تهیه کنید.   
 
خراش های خیلی کم 

خراش های جزئی، نیاز به رنگ ندارد شما می توانید با یک جلای ساده (سمباده خیلی نرم)  رنگ ماشینتان را به حالت اول برگردانید.
 

خراش کم
 
مرحله اول
 

برای رفع خراش ابتدا باید سطح خراش افتاده را به خوبی با یک دستمال تمیز پاک کرده  به نحوی که اثری از چرک و خاک روی آن باقی نماند شما می توانید با استفاده از یک حلال، روغن و یا موم بر ‌جا مانده بر روی خراش را کاملا تمیز نمایید این کار به بهتر چسبیدن رنگ بر روی سطح خراش خورده کمک می کند.  
 
روش های کار

بستگی به انواع خراش می توان از روش های گوناگونی برای رنگ زدن استفاده کرد از جمله رنگ زدن با پد، اسپری و یا به روش قلمی آنچنان که در شکل های زیر آمده است. 

پد رنگی
پد رنگ
اسپری
رنگ قلم

منبع:
popularmechanics

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار