ثبت تصویری جالب از یک سلول بنیادی یخ زده

محققان دانشگاه کینگز کالج لندن با استفاده از یک میکروسکوپ الکترونی روبشی برودتی موفق به ثبت تصویر یک سلول بنیادی با عرض دو میکرون شده‌اند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این سلول بنیادی که از مغز استخوان ران انسان بدست آمده، تلاش مشترک سیلویا فریرا، کریستینا لوپو و آیلین جنتلمن است که یک تیم تحقیقات زیستی بنیادی هستند.

آنها برای این منظور، سلول را در هیدروژل قرار داده و سپس تلاش کردند تا ویژگی‌های ماده را برای تقلید از محیط طبیعی سلول تعدیل کنند.

این نمونه شامل 500 هزار سلول بود که درون یک مکعب پنج میلیمتر مربعی قرار داشت. سپس نمونه مذکور در دمای حدود منفی 150 درجه سانتیگراد منجمد شد و برای مشاهده سلول، به دو نیم شکسته شد. به گفته محققان، این تنها روشی است که به آن‌ها اجازه می‌دهد سلول و همچنین محیط اطراف آن را مشاهده کنند.

هدف محققان، تعیین این امر بود که یک سلول بنیادی چگونه تحت تاثیر اطرافش قرار می‌گیرد. آن‌ها با اصلاح محیط محلی، می‌توانند نوع سلولی را که این سلول بنیادی به آن تبدیل می‌شود، انتخاب کرده و بافت خاصی را بازسازی کنند.

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار