اختراع"آچار تخت و رينگي جدا &a

محقق شركت گاز شهرستان گرمسار موفق به ساخت آچار تخت و رينگي جدا شونده كشويي شد.

ثبت اختراع

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه سمنان، رسول قندالي، مخترع این آچر اظهار کرد: ايده اين طرح در سال 86 و در همان دوره دانشجويي شكل گرفته و طي بررسي و طراحي‌هاي سه بعدي نهايتاً پس از ساخت نمونه اولیه و داوري‌هاي قانوني اداره ثبت اختراع و پارك علم و فناوري در سال 95 به صورت رسمي به عنوان یک اختراع ثبت شد.

وی افزود: اين محصول هيچ‌گونه نمونه داخلي و خارجي نداشته و در تمامي صنايع مانند خودروسازي و نفت و گاز و... كاربرد بسیاری داشته و جايگزيني براي آچار‌هاي تخت و رينگي سابق است.

نماينده HSE شركت گاز شهرستان گرمسار ادامه داد: يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد این اختراع، كاهش وزن جعبه آچار به كمتر از یک چهارم جعبه‌های قدیمی است كه كار در ارتفاع و حمل جعبه ابزار آنها بسیار سخت بود.

قندالي در خصوص تجاري‌سازي اين محصول گفت: اين اختراع در صورت حمايت با توجه به ارزش‌افزوده بالا قابليت تجاري‌سازي دارد. ضمن اینکه در صورت موافقت مراكز رشد و راه‌اندازی یک شركت دانش‌بنيان، این اختراع امكان تجاري سازي و توليد انبوه را دارد.


انتهاي پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار