میزبانی ۶ دوره رقابتهای قهرمانی کشوری کشتی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی،علی اکبر وظیفه خواه عصر روز شنبه در نشست مشترک با مدیرکل ، معاونین و مسولین گروههای ورزش همگانی ، قهرمانی ، بانوان و روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجانشرقی افزود : طی برنامه مدون ۴ سال گذشته کشتی آذربایجانشرقی از رتبه هفدهمی در رده بندی فدراسیون کشتی به رتبه نهمی در کشور ارتقاء یافته است.

وی افزود : در حال حاضر کشتی آذربایجانشرقی ۱۳ ورزشکار زن و مرد در تیمهای ملی کشتی ایران نماینده دارد که ۸ کشتی در رشته آزاد ، ۳ کشتی در رشته فرنگی و ۲ ورزشکار خانم در کشتی آلیش برای استان افتخار آفرینی میکنند.

رییس هیات کشتی استان تصریح کرد : کشتی آذربایجانشرقی به اهداف از پیش تعیین شده خود رسیده است.

علی اکبر وظیفه خواه با تاکید بر مطلب فوق افزود : : کشتی آذربایجانشرقی با توجه به حرکت بسیار سری و رو به جلوی کشتی در برخی استانها ، از قافله عقب نمانده است و در سالهای گذشته بر استعدادیابی و پرورش نخبگان تاکید کرده است.

وی گفت : استعدادیابی یکی از حلقه های مفقوده ای برای کشتی استان بوده ولی در حال حاضر خصوصا در رده نونهالان استعدادهای خوبی شناسایی شده است.
وظیفه خواه در ادامه اظهار داشت : جشنواره ۵۰۰ نفری کشتی نونهالان و نوجوانان استان در اردیبهشت ماه ۹۵ در خانه کشتی تبریز برگزار شد که نشان داد استعدادیابی در کشتی بصورت استانی با قدرت انجام پیدا میکند.

وی افزود : در سال ۹۵ دومین دوره لیگ کشتی نوجوانان و جوانان استان و مسابقات چند جانبه شمالغرب کشور در تبریز را نیز برگزار خواهیم کرد چرا که در مرحله اول به اهداف خوبی دست یافتیم و استعدادهای خوبی شناسایی شد.

وی در خصوص میزبانی قهرمانی کشور در سال ۹۵ در استان گفت : سال ۹۵ کشتی آذربایجانشرقی میزبان ۶ دوره رقابتهای قهرمانی کشور خواهد بود.

وی افزود : مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و کشتی آزاد و فرنگی نونهالان کشور به میزبانی شهر بناب ۱۷ الی ۲۲ تیرماه برگزار خواهد شد که ۱۶۰۰ ورزشکار از سراسر استان در این رقابتها حضور خواهند داشت.

وی افزود : ۶ الی ۹ مهر ماه نیز مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جوانان کشور به میزبانی شهرستان مرندبا حضور ۵۰۰ ورزشکار نیز برگزار خواهد شد.

وظیفه خواه در خصوص حضور بانوان استان در ترکیب تیم ملی کشتی آلیش کشور نیز افزود : میزبانی تبریز در اردوی تیم ملی کشتی آلیش یکی از نقاط قوت هیات در بخش بانوان در سالهای اخیر بوده که موجب شد پس از برگزاری این اردو ۲ ورزشکار آذربایجانشرقی به اردوی تیم ملی کشتی آلیش بانوان دعوت شدند و در حال رایزنی برای حضور ۲کشتی گیر بانوان استان در اردو هستیم.

وی در این نشست خبر از جذب ۶۰۰ میلیون ریال کمک های مالی به هیات ، راه اندازی دوباره انستیتو کشتی دذر منطقه ازاد تجاری ارس و اهدای ۱۰ تخته تشک به کشتی شهرستان خبر داد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار