۷۳ پروژه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در فارس / ۱۲۰۰ پرونده تخلف

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مهدی قاسمی عصر شنبه در نشست خبری به مناسبت فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی، گفت: طی این هفته ۷۳ پروژه در بخش های مختلف به ارزش بیش از ۶۶ میلیارد تومان افتتاح می شود.

وی ادامه داد: در بخش آب و خاک ۳۰ پروژه، در بخش ترویج ۱۶ پروژه، در بخش تولیدات دامی ۱۲ پروژه، در بخش باغبانی ۷ پروژه، صنایع کشاورزی ۴ پروژه و در بخش شیلات و آبزیان ۴ پروژه افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در ادامه سخنان خود با اشاره به وضعیت گشت در استان، گفت: بیش از ۳۰۰ هزار هکتار کشت حفاظتی در استان داریم و ۱۵۰ میلیارد تومان تومان تسهیلات مکانیزاسیون نیز پرداخت شده است. 

قاسمی افزود: در سال جاری کشت گیاهان دارویی مورد تاکید است که این کار با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام می شود و سطح زیر کشت نیز ۸۰۰ هکتار افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: کاشت و تولیدت گیاهان دارویی چهره کشاورزی استان را تغییر می دهد به خصوص اینکه فارس به عنوان استان معین کشور در این بخش مشخص شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی فارس ادامه داد: از موارد بسیار مهم در بخش کشاورزی استان فارس علمی کردن این بخش است که خوشبختانه شاهد نتایج مثبت این کار هستیم.

قاسمی تاکید کرد: خط قرمز ما در استان بهره وری مناسب از آب است که با برنامه ریزی مناسب این مهم در حال انجام است.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص وضعیت تولید گوشت قرمز و مرغ گفت: خوشبختانه طی یکسال گذشته با تمام چالش های موجود در بحث طیور هیچگونه گرانی را شاهد نبودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس در خصوص وضعیت تغییر کاربری زمین و باغات در فارس گفت: مباحث مربوط به باغ شهرها به دهه ۷۰ باز می گردد اما در حال حاضر ۱۲۰۰ پرونده تخلف تغییر کاربری آماده رسیدگی است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت گندم فارس، گفت: به هیچ عنوان به دنبال مقام اول تولید گندم نیستیم و در سال گذشته نیز اول نبودیم زیرا اولویت ما برنامه ریزی مناسب است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار