ضرورت توجه به درآمدزایی حوزه آی‌س‌تی/ظرفیت بازار سه برابر می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی برابری بعدازظهر شنبه در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی اردبیل تصریح کرد: بازار آی سی تی ظرفیت قابل‌توجهی برای اشتغال‌زایی دارد و لازم است استان‌های کم درآمد از جمله اردبیل به این ظرفیت توجه داشته باشند.

وی با تأکید به ضرورت ایجاد اشتغال برای ۳۰ میلیون نفر قشر جوان اضافه کرد: ما در بازار آی سی تی امتیازهای متعدد اشتغال‌زایی را داریم و فقط کافی است نسبت به بهره‌گیری از آن تلاش شود.

معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات متذکر شد: ۸۰ درصد اقتصاد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور تنها توسط ۲۰ درصد جمعیت اداره می‌شود و نقش شرکت‌های بزرگ که بیشتر در تهران استقرار دارند بر کسی پوشیده نیست.

براری به ضرورت استقرار متوازن نیروی انسانی، زیرساخت‌ها و بازار اشاره کرد و با تأکید به استفاده از ظرفیت فارغ‌التحصیلان دانشگاهی پویایی بازار را در گرو آن دانست.

وی با تأکید به ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و لزوم توجه به آن ها ادامه داد: در برخی استان‌ها شرکت‌های دانش‌بنیان توانسته‌اند از این ظرفیت برای درآمدزایی بهره گیرند و لازم است این مهم در استان اردبیل نیز موردتوجه قرار گیرد.

معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش ظرفیت بازار حوزه آی سی تی کشور تأکید کرد: ظرفیت بازار تاکنون به ۳۹۰ هزار میلیارد ریال رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم توسعه به سه برابر افزایش یابد.

به گفته برابری سهم پیش‌بینی شده برای استان اردبیل ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است و لازم است تمامی ظرفیت‌های استان با همکاری دستگاه‌ها به کار گرفته شود تا در پایان برنامه ششم این ظرفیت محقق شود.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار