برخورد با مشمولان غایب نظام وظیفه در استان کرمانشاه تشدید می‌شود

خبرگزاری تسنیم: معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: براساس ابلاغیه جدید سازمان نظام وظیفه با هرگونه به‌کارگیری مشمولان غایب نظام وظیفه در استان کرمانشاه برخورد می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، سرهنگ هوشنگ زندی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: براساس سومین ابلا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌غیه مشمولان غایب نظام وظیفه در جهت اجرای ماده ۶۳ قانون نظام وظیفه، نظارت بر اماکن و اصناف در مورد عدم به‌کارگیری مشمولان غایب تشدید می‌‌شود.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به ممنوعیت به‌کارگیری مشمولان غایب در بخشهای دولتی، خصوصی و اصناف، عنوان کرد: در صورت به‌کارگیری مشمولان طرح غیبت نظام وظیفه در این اماکن براساس قانون با کار‌‌‌‌‌فرمایان برخورد جدی می‌شود.
زندی با بیان اینکه افراد دارای بیشتر از هشت سال غیبت براساس قانون در از‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای هر سال غیبت باید ۱۰ درصد مبلغ پایه را به عنوان جریمه پرداخت کنند، افزود: در صورت به‌کارگیری مشمولان در اماکن مختلف کارفرما به مرجع قضایی معرفی می‌شود و مبلغ ۴۲ میلیون ریال و در صورت تکرار مبلغ جریمه افزایش می‌‌یابد.
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه از ابلاغ سومین مرحله طرح معافیت مشمولان غایب خبر داد و عنوان کرد: براساس دستورالعمل ابلا‌‌‌‌‌‌غی متولدین ۱۳۶۸ و پیش از آن که تا پایان امسال در مجموع دارای هشت سال غیبت هستند مشمول طرح جدید معافیت می‌‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در این طرح جرایم براساس سطح تحصیلات در نظر گرفته می‌شود، افزود: مبلغ جریمه افراد زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، دیپلم ۱۵ میلیون تومان، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان، کارشناسی ۲۵ میلیون تومان، کارشناسی ارشد ۳۰ میلیون تومان، دکترای غیرپزشکی ۳۵ میلیون تومان، دکترای پزشکی ۴۰ میلیون تومان و برای تخصص و بالاتر ۵۰ میلیون تومان است.
زندی گفت: در طرح جدید تسهیلاتی برای مشمولان غایب در نظر گرفته شده است، به طوریکه برای افراد متأهل پنج درصد و به ازای هر فرزند نیز پنج درصد دیگر تخفیف در مبلغ پایه داده می‌شود.

برای مشاهده اخبار آخرین تغییرات خدمت سربازی و معافیت ها اینجا کلیک کنید

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار