استفاده از تخت‌ اضافی در راهروهای بیمارستان قائم ادامه می‌يابد

به گزارش خبرنگار مهر، فاطمه صادقی‌پور ظهر امروز در نشستی خبری پیرامون هتلینگ برنامه تحول نظام سلامت با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت اظهار كرد: با توجه به فرسودگی بیمارستان‌های مشهد، طرح هتلینگ بیمارستان‌ها از ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۵ آغاز شد و با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت در سال، ۹۵ باید به صورت ویژه وارد این طرح می‌شدیم، بر همين اساس ابتدا کار ساخت تجهیزات ساختمانی، زیربنایی و تاسیسات بیمارستان‌های قائم و شهید کامیاب را آغاز کردیم.

مدیر برنامه طرح تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: از جمله موضوعاتی که باید در هتلینگ طرح تحول نظام سلامت مورد توجه قرار بگیرد، نیروی انسانی، پروژه‌‌های عمرانی، تجهیزات اتاق بیمار، وسایل و تجهیزات رفاهی اتاق بیمار، تجهیزات بهداشتی و درمانی اتاق بیمار، تغذیه مناسب بیمار، گردش مالی مناسب و تأسیسات ساختمانی مجهز است.

وی با بيان اينكه بیمارستان‌ها در سال گذشته برای بحث بهسازی فقط می‌توانستند یک تا دو میلیارد تومان بودجه اختصاص دهند، گفت: از سال ۹۳ که اجرای طرح هتلینگ آغاز شد، ۷۲ ميليارد تومان به این طرح اختصاص داده شده است که امیدوار هستیم در شهریور ماه سال جاری بخش قابل توجهی از پروژه را به اتمام برسانیم.

صادقی‌پور بيان كرد: با توجه به کاهش هزینه‌های درمانی بیمارستان‌های دولتی در طرح تحول نظام سلامت، تعداد مراجعه مردم به بیمارستان‌های دولتی امسال افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال اشغال تخت در بیمارستان‌های طالقانی و شهید کامیاب مشهد ۱۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: ضریت اشغال تخت در بیمارستان شهید کامیاب به بیش از ۹۰ درصد و بیمارستان طالقانی به بیش از ۶۶ درصد رسیده است.

مدیر برنامه طرح تحول نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: با توجه به زائرپذیری شهر مشهد و تخصصی بودن این شهر درحوزه درمان برخی بيماری‌ها، نمی‌توانيم وعده عدم استفاده از تخت‌های اضافی در راهروهای بیمارستان قائم(عج) را به مردم مشهد بدهیم.

علیرضا جوان، مسئول اجرای هتلینگ در بیمارستان قائم مشهد نيز درباره گفت: از ۵۸ بخش بیمارستان قائم(عج)، هشت بخش آن به بهره‌برداری رسیده و هشت بخش هم در حال تعمیر است و باتوجه به تعمیرات در بخش‌های مختلف بیمارستان قائم(عج) امکان استفاده از تخت‌ در راهروهای بیمارستان بعید نیست اما در حال حاضر بیماری در راهروها نداریم.

گفتنی است به دليل حجم بالای مراجعه‌كنندگان به بيمارستان قائم مشهد(عج)، تعدادی از بيماران بر روی تخت‌هايی كه در راهروی اورژانس اين بيمارستان قرار گرفته‌اند، درمان می‌شوند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار