X بستن تبلیغات
5. Fixed

طرح استعدادیابی شطرنج در مدارس و دانشگاه‌های اردبیل اجرا شود

به گزارش خبرنگار مهر، ایوب بهتاج ظهر شنبه در مجمع انتخاباتی هیئت شطرنج استان اردبیل با اشاره به ضرورت استعدادیابی مناسب در این رشته ورزشی تصریح کرد: لازم است عقب‌ماندگی‌های این رشته ورزشی در استان با سرعت رفع شود.

وی متذکر شد: در این راستا هیئت شطرنج می‌تواند برنامه‌هایی با آموزش‌وپرورش و دانشگاه در  راستای شناسایی استعدادها برگزار کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود: ما در کشتی برای هزار نفر و در تکواندو برای ۷۰۰ نفر استعدادیابی انجام دادیم و این مهم باید در رشته شطرنج اجرایی شود.

وی خواستار استفاده از تمامی ظرفیت و پتانسیل‌های این رشته ورزشی و افراد صاحب‌فکر شد و تأکید کرد: میزبانی مسابقات بین‌المللی فجر شطرنج در دستور کار قرار گرفته است.

بهتاج با تاکید بر اینکه در بحث جذب رشته های ورزشی انگیزش روانی ورزشکاران مورد غفلت بوده و لازم است هیئت‌ها به این مهم توجه نشان دهند، ادامه داد: در بیشتر مواقع زمینه‌های جذب و ایجاد علاقه‌مندی ورزشکاران برای رونق رشته ورزشی خاص مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

وی اضافه کرد: از جمله در رشته شطرنج لازم است انگیزش‌های روانی مورد توجه باشد و لازم است تخریب جدید هیئت شطرنج استان برای جلب نظر ورزشکاران و علاقه‌مندان به این رشته اقدام کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به قرارگیری شطرنج استان در لیگ دسته یک کشوری ادامه داد: شطرنج در گروه رشته‌های ورزشی با سابقه تاریخی است و با این وجود هنوز  استان اردبیل به جایگاهی که شایسته آن است دست نیافته است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار