داعش هیچ عملیاتی برای مقابله با نیروهای عراقی انجام نمی‌دهد/ پرچم عراق در«سن‌ذبان» به اهتزاز درآمد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از شبکه السومریه، منابع عراقی بیان کردند: نیروهای عراقی بعد ظهر امروز به وقت محلی موفق به آزاد سازی منطقه سن ذبان در ۱۴ کیلومتری غرب فلوجه از داعش شدند و پرچم عراق را بر بالای ساختمان های آن نصب کردند.

به گفته این منابع، داعشی ها از منطقه سن ذبان به شکل ناگهانی به سوی الحلابسه در غرب فلوجه عقب نشینی کردند.

این منابع همچنین گزارش دادند: داعش به شکل ناگهانی و به طور کامل از برخی مناطق در غرب فلوجه عقب نشینی کرده است.نیروهای امنیتی و عشایری موفق به آزاد سازی مناطق الفلاحات، الحلابسه، الجفه و النساف در غرب فلوجه شده اند.نیروهای امنیتی شمار زیادی از داعشی ها را به هلاکت رسانده اند.

در همین حال برخی منابع از پیشروی نیروهای عراقی و رسیدن آنها به پل البوعلوان در غرب فلوجه خبر می دهند.

داعش درهم شکسته است

این منابع اعلام کردند: نیروها طی ساعات آینده به سوی بیمارستان فلوجه قدیم و ورودی اصلی بازار مردمی پیشروی خواهند کرد.داعش درهم شکسته است و هیچ عملیاتی برای مقابله با نیروهای عراقی انجام نمی دهد که نشانه ضعف آنهاست و این عملیات در داخل فلوجه طی ساعات آینده را هموار می کند.

آزاد سازی ۲ منطقه در غرب فلوجه

خالد العبیدی وزیر دفاع عراق اعلام کرد: ساعاتی پس از عملیات در محور جنوبی غربی شهر فلوجه مناطق الصبیحات و الفلاحات از داعش آزاد شده است.

 از سوی دیگر منابع نظامی عراقی گزارش دادند: عملیات نیروهای عراقی از سه محور جنوبی و محور شرقی و محور جنوب غرب فلوجه به سوی الفلاحات و الصبیحات صورت گرفت.

عملیات آزاد سازی فلوجه مطابق برنامه به پیش می رود

یحیی رسول الزبیدی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک نیز اعلام کرد: نیروهای عراقی عملیات آزاد سازی مناطق مرکز شهر فلوجه از داعش را مطابق طرح های از پیش تعیین شده به پیش می برند.

وی افزود: عملیات با حمله نیروهای مبارزه با تروریسم در داخل مرکز شهر صورت می گیرد.

الزبیدی تاکید کرد: نیروهای ارتش و عشایر به منطقه الصبیحات و الفلاحات حمله ور شدند و قبل از آن توپخانه عراق با پشتیبانی نیروی هوایی مواضع دشمن را زیر آتش گرفتند.

این فرمانده عراقی اظهار داشت: در همین حال نیروهای مبارزه از تروریسم و ارتش و پلیس در کوی الشهداء اول پس از پاکسازی کوی شهداء دوم در حال پیشروی هستند.

وی بیان کرد: دهها تروریست کشته و تعداد زیادی خودروهای بمبگذاری شده منهدم شده است.

عملیات در منطقه النساف

همزمان نیروهای عراقی عملیات حمله به منطقه النساف در غرب فلوجه را آغاز کردند.

نیروها در سه کیلومتری شهر فلوجه

سفیان العیثاوی مشاور فرماندار الانبار گفت: عملیات آزاد سازی شهر مطابق طرح های از پیش تعیین شده پیش می رود و نیروهای مبارزه با تروریسم در سه کیلومتری مرکز شهر هستند.

وی افزود: عملیات آزاد سازی فلوجه مطابق طرح های از پیش تعیین شده جلو می رود و فقط وجود خانواده ها در داخل شهر و ترس از جان باختن غیرنظامیان این عملیات مانع است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار