وزارت خارجه عراق: منتظر توضیح عربستان درمورد جمع‌آوري کمک‌ها برای داعش هستیم

وزارت خارجه عراق امروز (شنبه) با درخواست از دولت عربستان برای توضيح در مورد اظهارات مطرح شده از سوی وزارت کشور عربستان پيرامون جمع آوری کمک‌های مالی برای داعش، اعلام کرد که اظهاراتی که اهانت غیرجائز به بسیج مردمی عراق به شمار می‌آید، نمی‌پذیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، احمد جمال، سخنگوی وزارت خارجه عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما منتظر توضیحی از دولت عربستان درمورد اظهارات مطبوعاتی سخنگوی وزارت کشور عربستان درخصوص وجود کمپین‌هایی برای جمع آوری کمک‌های مالی در داخل عربستان به نفع داعش "به دلیل همدردی برخی از افراد با این گروه" هستیم.

وی افزود: این وضعیت نشانگر نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت و نقض اصول حسن همجواری است.

احمد جمال تصریح کرد: تلاش‌های واقعی برای از بین بردن تشکيلات تروريستی جنایتکار باید شامل از بین بردن منابع حمایت مالی این گروه‌ها و خاستگاه‌های فکری حامی آنها شود.

وی همچنین اعلام کرد که عراق اظهارات وزیر سعودی که در بردارنده اهانت غیرجائز علیه بسیج مردمی بوده که هیات رسمی در عراق به شمار می‌آید که بنا به دستور فرمانده کل نیروهای مسلح فعالیت می‌کند و حمایت مالی‌اش از بودجه کشور تامین می‌شود، نمی‌پذیرد.

پیشتر وزارت کشور عربستان روز پنج شنبه اعلام کرد که طرف‌های عربستانی وجود  دارند که حمایت‌هایی را برای داعش با پوشش کمک به "کودکان فلوجه" جمع آوری می‌کنند. وزارت کشور عربستان در این خصوص گفته بود کنترل بر "عاطفه مردم" غیرممکن است.

انتهای پیام

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار