فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر برون سپاری می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت سوادآموزی، غلامرضا دانش‌فر اظهار کرد: درصد جمعیت بی سواد در استان بوشهر نسبت به جمعیت با سواد بسیار اندک است ولی این جمعیت اندک در حال اشتغال، تاثیر مهمی در توسعه کشور دارند.

وی از برون سپاری فعالیت‌های سوادآموزی در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: برای اینکه اقتصاد مقاومتی درست اجرا شود باید در حوزه سواد آموزی مهارت زندگی و توانمندسازی افراد در زمینه شغلی برای راه‌اندازی کسب وکارهای مختلف فراهم شود که مسئله مهم واگذاری و برون سپاری فعالیت‌های سوادآموزی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

معاون سوادآموزی استان بوشهر تاکید کرد: با آموزش اولیای بی سواد دانش آموزان، کارگران و کشاورزان بهره‌وری در ابعاد گوناگون افزایش می‌یابد.

دانش‌فر با تاکید بر ریشه کنی بی‌سوادی در جامعه افزود: برای ریشه کنی معضل بی سوادی در استان لازم است مسئولان سواد آموزی ارتباط بیشتر با افراد محروم از سواد داشته باشید و نقش محوری‌تری  به معلمان و مدیران مدارس داده شود.

وی ضمن برشمردن فعالیت‌ها و برنامه‌های سوادآموزی استان با توصیه همکاران سواد آموزی استان به دقت در مسئله امربه معروف و نهی از منکر، گفت: رعایت اخلاق، حجاب آموزش دهندگان، پاکدستی، دقت در کارها و انجام درست فعالیت‌ها در سواد آموزی مهمترین محورهای عمل به مسئله مهم امربه معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار