سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک رونمایی می‌شود

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با برگزاری مراسمی از سامانه «پژوهش‌کار» رونمایی می‌کند.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، سامانه »پژوهش‌کار« به منظور کمک به خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها، از سوی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران و با  حضور دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از سامانه «پژوهش‌کار» با حضور دکتر شریعتی نیاسر، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر علیدوستی رییس پژوهشگاه ایرانداک روز دوشنبه، 24 خرداد ماه امسال در تالار سخن پژوهشگاه علوم و فناوری ایران برگزار خواهد شد.

«پژوهش‌کار» سامانه‌ای برای یادگیری، آموزش و ارزیابی پژوهش است و تمام کسانی که درگیر کار  پژوهش، داوری پژوهش، راهنمایی پژوهش، نشر پژوهش و یا تجاری‌سازی پژوهش هستند، می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

با این سامانه امکان یادگیری و آموزش پژوهش در یک ایستگاه فراهم می‌شود و نیاز به متوقف کردن پژوهش‌های رفع‌ تکلیفی و بداخلاقی‌های علمی از طریق کمک به خودتوانمندسازی خانواده تحقیق و توسعه دانشگاهی را برطرف می‌کند.

بر اساس اعلام ایرانداک، نشریه‌ها می‌توانند از سامانه «پژوهش‌کار»  به عنوان راهنمایی برای نویسندگان و داوران مقالات و همچنین، سیاستگذاران و برنامه‌ریزان پژوهش می‌توانند از آن به عنوان ملاکی برای بازبینی استانداردهای پژوهش، نشر و ارتقای علمی اساتید و پژوهشگران استفاده کنند.

علاوه بر آن، پژوهشگران و اساتید راهنما و داوران می‌توانند از «پژوهش‌کار»  برای انجام پژوهش، هدایت پژوهش، ارزیابی پژوهش و آموزش چگونگی ارتقای پژوهش بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار