سهم و جایگاه قرآنی اصفهان در مجامع ملی و بین‌المللی ارتقاء یابد

به گزارش خبرنگار مهر، رضا امینی پیش از ظهر شنبه در نطق پیش از دستور یکصدو سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان با بیان اینکه وفور فیض و رحمت الهی در این ماه به گونه‌ای است که گویی تمامی درب‌های بهشت به روی بندگان گشوده شده است و درب‌های جهنم بسته شده است، اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که بسیاری از کتب الهی همچون قرآن کریم، تورات، انجیل، زبور و صحف در این ماه نازل شده است.

وی در ادامه به حماسه پنج رمضان سال ۵۷ در اصفهان و تحصن مردم و علمای این شهر در منزل آیت‌الله خادمی در برابر بازداشت آیت الله طاهری اشاره کرد و بیان داشت: این حماسه تحول عظیمی در مسیر  مبارزه و قیام این مردم علیه رژیم ستم‌شاهی طاغوت بود و حرکت و خروش انقلابی بود که  با رهبری روحانیت شیعه به وقوع پیوست، ضربه محکمی بر پیکره نظام شاهنشاهی بود و موجب تداوم و تسریع انقلاب در سراسر ایران شد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین ضمن قدردانی از فعالیت‌های خانه انقلاب در خصوص برگزاری برنامه‌هایی به مناسبت گرامیداشت حماسه پنج رمضان اضافه کرد: امسال نیز ضروری است که این خانه با برگزاری گردهمائی ویژه و دعوت از پیشگامان انقلاب اسلامی، ارزش‌های تاریخی این واقعه مهم و بقیه وقایع پرافتخار انقلاب اسلامی را برای نسل انقلاب بازگو و برای نسل جوان تبیین کند.

وی  در ادامه به تخصیص اعتبار ویژه‌ای برای فعالیت‌های قرآنی در شورای اسلامی شهر اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که در سال‌های گذشته جذب این ردیف اعتباری با مشکلاتی مواجه بوده است در این زمینه جا دارد مجموعه‌های قرآنی اصفهان با انسجام بیشتری نسبت جذب این ردیف اعتباری اقدام کرده و توصیه‌های رهبر انقلاب را عملیاتی کنند.

امینی با تاکید بر اینکه سهم و جایگاه قرآنی اصفهان در مجامع ملی و بین‌المللی باید ارتقاء یابد و در این خصوص برگزاری جلسات محفلی با قرآن و جلسات تخصصی می‌تواند کمک قابل توجهی داشته باشد، افزود: برگزاری مسابقات جوانان در سطح ملی برای اولین بار در اصفهان با مشارکت شهرداری از جمله اقدامات موثر و ارزشمندی است که منجر به کشف استعدادها و بروز بیشتر اصفهان در این عرصه نورانی خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه مردم اصفهان در طول تاریخ در همه اتفاقات مهم پیشتاز همه مردم کشور بوده‌اند، ابراز داشت: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی، اصفهان از پیشتازان پشتیبانی و اعزام نیرو به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل بود به طوریکه پس از ۸ سال جنگ تحمیلی استان اصفهان ۲۳ هزار شهید و ۴۰ هزار جانباز و سه هزار و ۵۰۰ آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: در سال‌های اخیر هم با هجوم وحشیانه عناصر تکفیری داعش به عراق و سوریه و جنایات بی رحمانه آنها این جوانان مومن و انقلابی بودند که از پیشروی آنها جلوگیری کردند و بسیاری از مناطق اشغال شده توسط آنها را آزاد کردند و اگر جانفشانی و رشادت‌های این عزیزان مدافع حرم نبود اکنون امنیتی در منطقه وجود نداشت لذا پرداختن و توجه به موضوع شهدای مدافع حرم جزء وظایف هر ایرانی است.

گفتنی است که در این جلسه از خانواده ۲۰ تن از شهدای مدافع حرم اصفهان تجلیل به عمل آمد که ۱۳ خانواده اتباع بیگانه و هفت خانواده اصفهانی بودند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار