از این که کودکان را همراه خود آورده اید متشکریم+عکس

از این که کودکان را همراه خود آورده اید متشکریم+عکس

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۴

در کنار شعارهای منسوخ و غلط قدیمی همچون "فرزند کمتر، زندگی بهتر"، سال ها بود که شاهد رفتارهای اجتماعی مانند "از پذیرش کودکان معذوریم" و یا "آقای فلانی و بانو" بوده ایم.

از این که کودکان را همراه خود آورده اید متشکریم+عکس به گزارش جهان، خوشبختانه با تغییر رویکرد و هشیاری رسانه ها و پیرو منویات مقام معظم رهبری، شاهد یک حرکت خودجوش فرهنگی- دانشجویی از سوی جمعی از دوستان، فارغ التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف بوده ایم؛ «از اینکه کودکان را همراه خود آورده اید از شما متشکریم» این پیامی بود که در ورودی محل یک مراسم افطاری نصب شده بود.

هر ساله در روز اول ماه مبارک رمضان، جمع بزرگی از فارغ التحصیلان، دانشجویان و دیگر فعالان عرصه های علمی و فرهنگی، در محله ای در شرق تهران گرد هم می آیند و مراسم افطاری ساده و صمیمی را ترتیب می دهند. آقا مجتبی، یکی از بانیان این مراسم در رابطه با تفاوت این افطاری با دیگر برنامه ها چنین می گوید: «ما در کنار تمام انگیزه های معنوی مراسم افطاری، یک هدف فرهنگی دینی و البته ملی را به طور جد پیگیر هستیم؛ ما با تأکید بر حضور فرزندان در این مراسم و ارائه بسته های فرهنگی و هدیه به آنها و ایجاد یک فضای شاد برای کودکان علاوه بر هرچه صمیمی و جذاب تر شدن مراسم، باعث تشویق زوج های جوان به فرزند آوری و شکستن فضای غلط اجتماعی تک فرزندی میشویم. ما نباید برای گرامیداشت مقام خانواده و تکریم کودکان، منتظر اقدامات نهادهای بخصوصی باشیم.»


http://www.jahannews.com/images/docs/files/000496/nf00496868-1.jpg
 

همچنین در کنار این مراسم، حضور چهره های معروف علمی و روحانی و بحث های صمیمی، از دیگر اتفاقات مبارک و از مصادیق صله ارحام است.

اختصاص فضای ویژه برای بازی کودکان، هدیه بازیهای فکری- آموزشی تولید داخل، ایستگاه بادکنک، عکاسی از کودکان و والدین از دیگر حواشی جذاب این مراسم بود.


http://www.jahannews.com/images/docs/files/000496/nf00496868-2.jpg
  گوشه ای از خوشحالی زایدالوصف کودکان و والدینشان در قاب تصویر به نمایش کشیده شده است:

کد مطلب: 496868

Share/Save/Bookmark

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار