فراکسیون سوم در مجلس تشکیل می‌شود؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از احتمال تشکیل فراکسیون سومی در مجلس متشکل از معتدلین و مستقلین خبر داد.
 
به گزارش انتخاب، بهروز نعمتی اظهار کرد: برداشت من این است که سه نوع تفکر در مجلس وجوددارد، اصلاح‌طلبی، اصولگرایی و معتدلین  و مستقلین.
 
وی در تحلیل آرای هیات رئیسه مجلس یادآور شد:‌به جز انتخاب رئیس مجلس در انتخاب سایر اعضای هیات رئیسه اتفاقاتی افتاد و مشخصا در انتخاب نواب رئیس و دبیران تلاطمی وجود داشت که قابل تامل است.
 
نعمتی افزود: ممکن است طیف مستقل و معتدل با دوستان فراکسیون ولایت برای انتخاب آقای لاریجانی همسو و همراه شده باشند اما مثلا در انتخاب نواب رئیس متفاوت رفتار شد و آن‌ها در آرای نواب رئیس تمایل بیشتری به فراکسیون امید نشان دادند.
 
این  نماینده مجلس ازاحتمال تشکیل فراکسیون سومی در مجلس خبر داد و افزود: به هر حال تفکر مستقل و ومعتدلین در مجلس دهم وجود دارد که ممکن است به سمت تشکیل فراکسیون جدیدی برود.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: وزن جریان معتدل و مستقل در مجلس دهم منوط به ارزیابی دقیق از تفاوت آرای ۱۰۳ عددی محمدرضا عارف با آرای ۱۵۸ عددی مسعود پزشکیان به عنوان نائب رئیس اول است. در واقع نگاهی به تفاوت این آرا می‌تواند وزن جریان مستقل مجلس را مشخص کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار