استقرار یگان ویژه در سواحل خزر

به گزارش فرهنگ نیوز، سردار حسن کرمي درباره تمهيدات اين پليس در طرح سالم سازي دريا گفت: با توجه به مطالبات عمومي و در راستاي تدابير فرماندهي نيروي انتظامي، طبق سنوات گذشته، امسال نيز ماموريت سالم سازي سواحل و تفرجگاه هاي درياي خزر در حوزه استان هاي گيلان، مازندران و گلستان در فصل تابستان به يگان‌هاي ويژه ناجا محول شده است.
 
فرمانده يگان هاي ويژه ناجا ادامه داد: يگان ويژه با بهره‌گيري از امكانات مناسب همچون موتورهاي چهارچرخ، جت اسکي و توان موجود با رويکرد جديد نسبت به انجام اين ماموريت اقدام خواهد کرد.
 
کرمي با بیان اینکه در راستاي فرهنگ سازي ميان مسافران تابستاني به استان هاي شمالي كشور، به ويژه شهرهاي ساحلي، يگان ويژه با رويكرد اطلاع رساني و انجام تبليغات، نسبت به آگاه سازي هموطناني كه برای گذراندن اوقات فراغت خود به اين شهرها سفر مي کنند تمهيدات ويژه اي را در نظر گرفته است، گفت: استقرار نيرو در طول نوار ساحلي درياي خزر، به خصوص نقاط حادثه خيز و ممنوعه كه فاقد ناجيان غريق، اورژانس و هلال احمر است از جمله اقداماتي است كه يگان ويژه برای پيشگيري از حوادث تلخ و ناگوار انجام داده است.
 
وي با اشاره به اینکه عدم اطلاع رساني مناسب و ناآگاهي هموطنان عزيز در خصوص خطرات احتمالي شنا در نقاط ممنوعه سواحل باعث مي شد در سال هاي گذشته در فصل تابستان با تعداد كثيري از غرق شدگان در دريا مواجه شويم، اضافه کرد : با همت، تلاش و پشتكار همكاران من در مجموعه يگان هاي ويژه و همكاري بي نظير هموطنان و مسافران عزيز سفرهاي تابستاني، شاهد وضعيت مطلوب تري نسبت به سنوات گذشته هستيم.
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا درباره ماموريت ارتقاء امنيت اجتماعي سواحل دريا نيز افزود: مقابله جدي يگان ويژه با مصاديق بدحجابي و ساير ناهنجاري هاي اجتماعي كه موجب ناامني فضاي اجتماعي سواحل مي شود نيز از جمله اقدامات پيشگيرانه اي بوده است كه يگان ويژه نيروي انتظامي قاطعانه و در اوج رعايت اخلاق نسبت به آن اقدام تا موجبات رضايت و آرامش شهروندان را فراهم آورد.

بر اساس اعلام پورتال پلیس، کرمي با تقدير از هموطنان و مسافران سفرهاي تابستاني به  خاطر همكاري و همياري با مجموعه پليس بخصوص يگان ويژه، از آنان خواست تا با رعايت نكات و هشدارهاي پليسي در ايام مسافرت خود بخصوص استفاده از دريا، سفر خوب و خوشي را به خاطر بسپارند.
 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار