کمک پروفسور سمیعی به هیدروسفالی‌ها

کمک پروفسور سمیعی به هیدروسفالی‌ها

تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۳

به گزارش جهان به نقل از ایران خبر، پروفسور «مجید سمیعی» پزشک ایرانی که از بزرگترین جراحان مغز و اعصاب در جهان محسوب می شود این روزها برای کمک به درمان کودکان قرقیزستانی و افتتاح یک بخش ویژه کودکان در بیمارستان در بیشکک به این کشور سفر کرده است.

وی در این سفر به همراه یک بنیاد آلمانی در بیمارستان ویژه کودکان بیشکک مرکز ملی حفاظت سلامت مادر و کودک با نام پروفسور مجید سمیعی تأسیس کرد.

همچنین قرار است سمعیی در بیشکک درمان بیماری هیدرو سفال (تجمع آب در سر نوزاد) را آغاز کند.

گفتنی است هیدروسفال یا تجمع آب در سر نوزاد که برخی از نوزادان قرقیزستان به آن مبتلا هستند؛ پروفسور سمیعی را بر آن داشت تا برای تحقیقات و معالجات به بیشکک سفر کند.

پروفسور سمعیی در توضیح این بیماری اظهار داشت: بیماری هیدروسفالی در ایامی که نوزاد بدنیا می‌آید با یک عمل کوچک برطرف می‌شود.

سمیعی گفت: من و بنیادی که در اختیار دارم طرح جهانی درمان این بیماری را آغاز کرده‌ایم که اولین کشور مورد نظر قرقیزستان بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به همراه یک تیم پزشکی در بیمارستان کودکان شهر بیشکک مستقر شدیم و به درمان کودکان خواهیم پرداخت.

سالانه حدود 200 کودک مبتلا به بیماری هیدروسفالی در قرقیزستان به دنیا می‌آیند.

مرحله بعدی این طرح تحقیقاتی و درمانی توسط پروفسور مجید سمیعی ماه آینده در قاره آفریقا صورت خواهد گرفت.

در حاشیه این سفر دختر قرقیزی به اتفاق مادرش که 12 سال پیش در آلمان توسط پروفسور سمیعی بطور رایگان تحت عمل جراحی قرار گرفت، برای قدردانی به دیدن ایشان آمد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار