دیما سلیمان، جوان‌ترین نماینده زن در پارلمان سوریه

"دیما علی سلیمان" که 26 سال دارد کم سن و سال‌ترین نماینده زن در پارلمان جدید سوریه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، بسیاری از سوری‌ها از انتخاب دیما سلیمان به عنوان عضو پارلمان سوریه استقبال و برای وی آرزوی توفیق و سربلندی کردند. وی که فارغ التحصیل رشته روزنامه نگاری و مطبوعات است، کم سن و سال ترین نماینده زن در تاریخ سوریه محسوب می‌شود.

برخی نیز به انتخاب وی به دلیل نداشتن شایستگی و دستیابی به این پست به دلیل از دست دادن دو برادرش در جبهه حلب و غوطه دمشق در یک روز اعتراض کردند.

دیما علی سلیمان اصالتا از منطقه "وادی العیون" در استان حماة است اما به عنوان نامزد استان طرطوس به پارلمان راه یافت.

وی مسئول بخش اطلاع رسانی در حزب بعث در دانشگاه طرطوس بوده و لیسانس خود را از دانشکده ادبیات بخش ترجمه همین دانشگاه گرفته است.

شعیب و یعرب سلیمان، دو برادر دیمه 25 مه 2014 در درگیری‌های شهر "خان شیخون" و حمله به جبهه زندان مرکزی حلب کشته شدند.

اخیرا هدیه خلف عباس به عنوان رئیس پارلمان سوریه انتخاب شد. این نخستین بار در تاریخ سوریه است که یک زن به عنوان رئیس پارلمان انتخاب می‌شود.

انتهای پیام

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار