روزی تاریخی برای دیار۱۵خرداد/حماسه عظیم ورامینی‌ها در سفر رهبری

خبرگزاری مهر، گروه استان ها-محمدرضا حیدری: شهرستان ورامین ازجمله مناطق پیشگام در دفاع از ارزش‌ها و اصول انقلاب اسلامی است و همواره مردم این منطقه به نقش تاریخ‌ساز خود عمل کرده‌اند.

قیام تاریخی مردم این منطقه در ۱۵ خرداد سال ۴۲ در حمایت از ولایت و رهبری امام راحل، جرقه انقلابی را زد که در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به ثمر نشست و به همین خاطر امام خمینی(ره) در یک سخنرانی تاریخی اعلام فرمودند که جوانان ورامینی حق ویژه‌ای بر ما دارند.

مردمی که در تاریخ انقلاب اسلامی جاودانه شدند

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز مردم این دیار همواره بر روی اصول و اعتقادات خود ایستادند و این مهم را در برهه‌های گوناگون نظیر هشت سال دفاع مقدس به نمایش گذاشتند.

در تاریخ پرافتخار مردم ورامین، روزهایی وجود دارد که تا سالیان سال در اذهان مردم باقی‌مانده و به‌عنوان سند افتخار مردم دیار ۱۵ خرداد محسوب می‌شود.

۲۲ خردادماه سال ۸۲ یکی از روزهای تاریخی و فراموش‌نشدنی برای مردم ورامین است، روزی که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران به ورامین سفر و استقبال بی‌نظیر مردم دیار۱۵خرداد همه را حیرت‌زده کرد.

 

مردمی که از حضور رهبری در ورامین سر از پا نمی‌شناختند

روزهای پس از برگزاری راهپیمایی یوم‌الله ۱۵ خرداد سال ۸۲ در ورامین، خبری مردم و مسئولان دیار ۱۵ خرداد را شگفت‌زده کرد، خبری که موجب توجه رسانه‌های داخلی و خارجی به ورامین شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از چهار دهه از قیام تاریخی کفن پوشان ورامین به دیار ۱۵ خرداد سفر می‌کرد، سفری که اهمیت و جایگاه ورامین را نشان می‌داد.

پس از قطعیت یافتن سفر مقام معظم رهبری به ورامین، ستاد استقبال از رهبری با حضور دستگاه‌های مختلف تشکیل و برنامه‌های ویژه‌ای برای ایشان در ورامین پیش‌بینی شد.

مردم شهرستان ورامین نیز که از خبر حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در منطقه خود، سر از پا نمی‌شناختند به‌صورت خودجوش و مردمی تلاش داشتند تا بهترین استقبال را از رهبری انقلاب رقم بزنند.

مردم ورامین تمام شهر را برای رهبری آذین‌بندی کردند

سید حسن احمدی یکی از شهروندان ورامینی که در مراسم استقبال از رهبر معظم انقلاب اسلامی در خردادماه سال ۸۲ حضور داشت، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی، شادی زائدالوصفی را برای مردم ورامین به وجود آورد.

وی افزود: مردم ورامین همواره و در همه برهه‌ها مشتاق حضور رهبری در ورامین بودند و بالاخره در ۲۲ خردادماه سال ۸۲ این مهم تحقق یافت و مردم دیار ۱۵ خرداد توانستند با رهبر انقلاب دیدار کنند.

احمدی ادامه داد: مردم ورامین از شوق حضور رهبری تمام شهر را آذین‌بندی کرده و تبلیغات ویژه‌ای بر روی شیشه مغازه‌ها، خانه‌ها و وسایل نقلیه نصب‌شده بود.

این شهروند ورامینی یادآور شد: در روز حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز جمعیت بی‌نظیری برای استقبال از رهبری در خیابان‌های شهر ورامین حضور یافتند و میدان رازی به‌عنوان محل سخنرانی رهبر انقلاب مملو از جوانان و مردان و زنانی بود که برای تجدید بیعت با رهبری آمده بودند.

وی ادامه داد: حضور رهبری در ورامین برکات و دستاوردهای فراوانی را به همراه داشت و به همگان این پیام را رساند که مردم دیار ۱۵ خرداد هیچ‌گاه از اصول و ارزش‌های انقلاب اسلامی دست نخواهند کشید.

اجرای ۶۵ پروژه هدیه رهبری در سفر به دیار ۱۵ خرداد

در سفر رهبری به دیار ۱۵ خرداد، ۶۵ پروژه برای توسعه و آبادانی این منطقه پیش‌بینی و برای اجرایی شدن آن ۹۷ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تخصیص پیدا کرد.

حجت‌الاسلام سید محسن محمودی امام‌جمعه موقت ورامین و یکی از اعضای ستاد استقبال از رهبری در سال ۸۲ نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۲۲ خردادماه یادآور سفر به‌یادماندنی مقام معظم رهبری به ورامین است.

وی افزود: مردم ورامین در خردادماه سال ۸۲ با استقبال به‌یادماندنی خود از مقام معظم رهبری، اوج بصیرت و ولایتمداری خود را به نمایش گذاشته و موجب خوشحالی دوستداران انقلاب و دشمنان نظام اسلامی شدند.

محمودی با اشاره به سفر مقام معظم رهبری در خردادماه به دیار ۱۵ خرداد ادامه داد: سفر رهبری به ورامین در خردادماه و در ایام سالگرد قیام تاریخی ۱۵ خرداد سال ۴۲، نشان‌دهنده عظمت این قیام نزد مقام معظم رهبری است.

سفر رهبری در خردادماه به ورامین حاوی پیام بود

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان‌های استان تهران متذکر شد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در جریان سفر به ورامین شهدای ۱۵ خرداد را به ستارگان درخشانی تشبیه کردند در آسمان ایران اسلامی می‌درخشند و این امر نشان‌دهنده عظمت حرکت کفن پوشان ورامینی در ۱۵خرداد سال ۴۲ بود.

وی ادامه داد: حقیقتاً مردم و مسئولان ورامین از همه توان و ظرفیت خود برای برگزاری مراسم استقبال باشکوه از رهبری استفاده کردند و ۲۲ خرداد به‌عنوان برگ زرینی در تاریخ پرافتخار این سرزمین ثبت شد.

محمودی تأکید کرد: مردم شهرستان ورامین هرساله و در سالروز سفر رهبری به ورامین برنامه‌های ویژه‌ای را برگزار و این رویداد بزرگ را گرامی می‌دارند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با اشاره به درخواست مردم ورامین برای دیدار مجدد با مقام معظم رهبری ادامه داد: مردم این دیار در خرداد سال ۸۲ میزبان رهبری بوده‌اند و اوج دل‌بستگی خود را به رهبری نشان دادند و قطعاً دیدار مجدد مردم دیار ۱۵ خرداد با رهبری می‌تواند برگ زرین دیگری را بر تاریخ پرافتخار این دیار به ثبت برساند.

به هر ترتیب ۲۲ خردادماه سند ولایتمداری و عشق مردم ورامین به نظام اسلامی و رهبری است که همواره در تاریخ پرافتخار دیار ۱۵ خرداد به یادگار خواهد ماند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار