فیلمساز مشهور آمریکایی: بعد از این به کجا حمله کنیم؟ +فیلم

به گزارش گروه فرهنگی جام نیوز به نقل از شبکه یورونیوز، برای دادن درس تاریخی به آمریکا، مایکل مور کارگردان شناخته شده به تنهایی به کشورهای مختلف سفر می کند تا افکار و شیوه های این مردم را فرا گرفته و به کشورش آمریکا برگرداند. او جلوه هایی از تعطیلات طولانی ایتالیایی ها در باغ، فرانسه و ساعت ناهار مدرسه، سیاست صنعتی آلمان، سیستم زندان نروژ و حضور چشمگیر زنان در کابینه و تجارت ایسلند را به عنوان برداشت این سفر در مستند خود گنجانده است.

مایکل مور برای معرفی این مستند به نام «بعد از این به کجا حمله کنیم» در نشست خبری در لندن گفت: «آمریکا در بیش از ۱۵ سال گذشته نیروی تجاوزگر بوده است. تصور کنید قرار باشد به جایی حمله کنیم البته بدون خشونت که از آن درس بگیریم و با تجربه لازم به کشورمان برگردیم این محتوای فیلم است و به همین دلیل چنین عنوانی به آن دادیم.»

این فیلمساز صریح الهجه آمریکایی با فیلم های معروفی مانند «فارنهایت ۹/۱۱» و «بولینگ برا ی کلمباین» به داشتن مواضع انتقاد آمیز نسبت به رهبران سیاسی آمریکا شهرت دارد. او در نشست خبری در لندن در پاسخ سوالی در باره همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت: «چرا می خواهید خارج شوید؟ اروپا را نجات دادید. امروز اروپا بخاطر شما، بریتانیا، در موقعیت خطیری است. شما دهه سی و چهل میلادی به خاطر اروپا جنگیدید و فداکاری کردید و حال می خواهید از آن خارج شوید؟»

فیلم مستند «بعد از این به کجا حمله کنیم؟» ساخته مایکل مور از روز جمعه ۲۱ خرداد در بریتانیا و ایرلند اکران می شود. فیلم پیشتر در کشورهای دیگر اروپا نمایش داده شده بود.

مایکل مور از معدود فیلم سازان آمریکایی است که مخالف سیاست های جنگ طلبانه آمریکاست و به همین دلیل در مسیر ساخت تولیدات خود با مشکلات و محدودیت های از سوی دولت این کشور مواجه می شود.

لینک دانلود

115

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار