فرانسه اوایل 2017 میزبان کنفرانسی درباره کودکان جنگ است

وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد کشورش اوایل سال آتی میلادی میزبان کنفرانسی بین المللی درباره اوضاع کودکان در مناطق جنگ زده خو اهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه گفت که این کنفرانس در پاریس و در فوریه 2017 در سطح وزرا برگزار می‌شود.

وزیر خارجه فرانسه که ریاست دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل را نیز برعهده دارد در جریان نشستی درباره نقش صلحبانان در حفاظت از جان غیرنظامیان در مناطق درگیر جنگ به برگزاری این کنفرانس در فرانسه اشاره کرد.

وی گفت: گزارش اخیر بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل درباره حفاظت از جان غیرنظامیان نشان می‌دهد که قوانین بین المللی به شدت از سوی طرف‌های درگیر در مناطق جنگی مورد بی اعتنایی قرار می‌گیرد.

وزیر خارجه فرانسه همچنین تاکید کرد که صلحبانان سازمان ملل نشان داده‌اند می‌توانند به صورت موفقیت آمیزی از غیرنظامیان حفاظت کنند.

فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه مکررا از شورای امنیت خواست تا استفاده از حق وتو را در موارد خاص مربوط به اقدامات وحشیانه گسترده تنها به پنج عضو دائم یعنی آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس و چین محدود کند.

سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل نیز به شورای امنیت گفت که باید گزارش‌های مربوط به صلحبانان و فعالیت‌های آنها در کشورهایی که حضور دارند، بهبود یابد.

وی به گزارش 2014 اشاره کرد که در آن به 507 مورد در بازه زمانی 2010 تا 2013 درباره ناکامی صلحبانان در حفاظت از جان غیرنظامیان اطلاعاتی آورده شده بود.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین گفت، اگر صلحبانان نتوانند از خودشان دفاع کنند نمی‌توانند از غیرنظامیان حفاظت کنند.

انتهای پیام

 

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار