X بستن تبلیغات
5. Fixed

شهرگردی «آتش» در جنگل‌های ایلام/۱۰ هکتار عرصه طبیعی از بین رفت

به گزارش خبرنگار مهر، دیروز سه فقره آتش سوزی در جنگل و مراتع ایلام و آبدانان روی داد که باد بر شدت آن می افزود و آتش نشانان در راه های سخت گذر موفق شدند به کانون های حریق برسند.

مدیریت بحران استان ایلام اعلام کرد نیروهای مردمی و امدادی آتش سوزی های کبیرکوه، دره ارغوان و محیط سد ایلام را مهار کردند، احمد کرمی مدیر کل بحران استان ایلام پس از نشست اضطراری شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: هنوز آمار قطعی از خسارت آتش سوزی در ارتفاعات کبیرکوه، محدوده اطراف سد ایلام و دره ارغوان در شمال شهر ایلام در دست نیست اما آتش سوزی در این سه منطقه مهار شده است.

وی از مردم خواست تا اخبار و اطلاعات مربوط به آتش سوزی را از منابع رسمی و موثق پیگیری کنند و افزود: شماره تلفن های ۱۵۰۴ منابع طبیعی و ۱۵۴۰ محیط زیست به طور گویا و ۲۴ ساعته آماده دریافت هرگونه اطلاعاتی از سوی مردم در زمینه بروز حریق در عرصه های طبیعی استان هستند.

منابع محلی از احتمال تخریب حدود ۱۰ هکتار از عرصه هایی جنگلی استان در آتش سوزی خبر دادند.

مازیار سلیمان نزاد مدیر کل محیط زیست استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: عصر روز جمعه شاهد یک آتش سوزی در سطح منطقه جنگلی ارغوان ایلام بودیم که خوشبختانه با اطلاع رسانی و حضور به موقع این آتش مهار شد که در نهایت پنج هکتار از عرصه های طبیعی این منطقه در آتش سوخته است.

وی اضافه کرد: خوشبختانه در این آتش‌سوزی حیات‌وحش آسیب زیادی ندید و با توجه به حرکت سریع آتش اما با حضور به‌موقع نیروهای محیط‌ زیست، منابع طبیعی، نیروی انتظامی، سپاه و حرکت عظیم و خودجوش مردم آتش در سریع‌ترین زمان ممکن مهار شد.

وی با بیان اینکه متأسفانه در این آتش‌سوزی بیش از پنج هکتار از عرصه‌های طبیعی دچار حریق شد، افزود: علت این آتش‌سوزی خطای انسانی بوده است.

آتش سوزی جنگل های ایلام که در سه نقطه ارتفاعات کبیرکوه (آبدانان)، دره ارغوان و محدوده سد چم گردلان ایلام که از ساعت ۱۵ روز جمعه به وقوع پیوسته بود، بعد از چند ساعت مهار و کنترل شد

پارسال ۷۶ فقره آتش سوزی در استان ایلام به حدود ۱۳ هزار هکتار عرصه های طبیعی و جنگلی آسیب زد، شروع فصل گرما احتمال تکرار این خسارت بر پیکر جنگل های بی جایگزین زاگرس را تقویت می کند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار