X بستن تبلیغات
5. Fixed

مجازات «اذان» گفتن در ماه رمضان

مجازات «اذان» گفتن در ماه رمضان

به گزارش کرمان خبر به نقل از ایسنا/عراقی‌ها برای جریمه،از دادن آب و غذا به مدت 48 ساعت به اسرا خودداری کردند و بعد از گذشت 48 ساعت تمامی برادران با وحدت کامل شروع به تظاهرات و شکستن شیشه‌ها کردند...

عبدالمجید سراوانی از جمله آزادگان دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که در تیرماه سال 1367 به اسارت بعثی‌ها درآمد. او در خاطره‌ای درباره اذان گفتن یکی از دوستانش در اسارت می‌گوید: ماه مبارک رمضان فرا رسیده بود و همه برادران در حال و هوای دیگری بودند.

یکی از همان روزها زمان افطار بود و یکی از برادران که صدای خوبی هم داشت شروع به گفتن اذان کرد. بلافاصله بعثی‌ها وارد اسارتگاه شدند و او را دستگیر کردند و اولتیماتوم دادند که از این تاریخ به بعد کسی حق اذان گفتن ندارد.

عراقی‌ها برای جریمه، 48 ساعت از دادن آب و غذا به اسرا خودداری کردند. بعد از گذشتن 48 ساعت تمامی برادران با وحدت کامل شروع به تظاهرات و شکستن شیشه‌ها کردند و خواستار بازگشت برادر مؤذن به جمع این اسرا شدند و بعثی‌ها مجبور به اجابت خواست آنها شدند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار