انگلستان در آستانه جدایی از اتحادیه اروپا/ پیشتازی حامیان خروج بریتانیا از اتحادیه

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، در حالی که کمتر از ۲ هفته زمان به برگزاری همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی مانده است، کمپین خروج از این اتحادیه با افزایش حمایت عمومی روبرو شده است.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد، در حالی که کمتر از ۲ هفته زمان به برگزاری همه پرسی عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا باقی مانده است، کمپین خروج از این اتحادیه با افزایش حمایت عمومی روبرو شده است.

به گزارش انتخاب، نظرسنجی موسسه او آر بی اینترنشنال از حدود 2 هزار نفر حاکی است که 55 درصد مردم بریتانیا از خروج از اتحادیه اروپا حمایت می‌کنند و 45 درصد مردم نیز خواستار ادامه عضویت بریتانیا در این اتحادیه هستند.

پیشتازی 10 درصدی کمپین خروج از اتحادیه اروپا در شرایطی است که جنبش خروج از اتحادیه اروپا در نظرسنجی آوریل نیز با پیشتازی 4 درصدی روبرو شده بود.

البته این ارقام تا حد زیادی بستگی به احتمال شرکت کردن مردم بریتانیا در همه پرسی 23 ژوئن یعنی 3 تیرماه دارد. در حالی که 78 درصد طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قاطعانه مصمم به شرکت در این همه پرسی هستند ولی تنها 66 درصد حامیان ادامه عضویت در اتحادیه اروپا اعلام کرده اند که در همه پرسی شرکت خواهند کرد.

این نظرسنجی افزود: 62 درصد محافظه کاران احتمالا به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای خواهند داد و میزان حمایت طرفداران حزب کارگر از خروج از اتحادیه اروپا نیز با افزایش روبرو شده به طوری که 44 درصد حامیان این حزب اکنون از خروج از اتحادیه اروپا حمایت کرده‌اند.

حدود 80 درصد کسانی که خواستار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا هستند، اعلام کرده‌اند که خروج از اتحادیه اروپا احتمالا مشکلات اقتصادی بزرگی را به همراه خواهد داشت. 20 درصد باقی مانده نیز اعلام کرده‌اند که خروج از اتحادیه اروپا تاثیری بر اقتصاد بریتانیا نخواهد داشت. البته هر دو گروه اعلام کرده‌اند که حاضرند ریسک و خطر ناشی از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را قبول کنند.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار