تجلیل از خدمات خالصانه مرحوم حمید سبزواری به فرهنگ انقلاب

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیرخانه این شورا با صدور بیانیه‌ای درگذشت استاد حمید سبزواری را تسلیت گفت.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:

« درگذشت مرحوم مغفور حمید سبزواری شاعر انقلابی و به تعبیر دقیق و گویا‌تر «پدر شعر انقلاب»  همه دوستداران انقلاب اسلامی را در غم و انده فرو برد.

هر چند برای آن فقید سعید که عمر با برکت خود را در سنگر دفاع از مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی سپری کرد، در گذشت در ماه مهمانی خداوند متعال که سرشار از رحمت و مغفرت است سعادتی بزرگ و در حقیقت مزد تلاش‌های بی وقفه آن عزیز در تبیین انقلاب اسلامی محسوب می‌شود، اما جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بدون تردید یکی از سرداران بزرگ خود را از دست داده است.

مرحوم حمید سبزواری چه در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی که با زبان شعر به مبارزه با نظام جائر پهلوی شتافت و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی که خالصانه همه توان و بضاعت خود را در میدان دفاع از مبانی اسلام ناب محمدی «ص» به کار گرفت؛ بدون کوچکترین چشمداشت و تنها برای رضایت خداوند متعال کار و تلاش کرد و ان‌شاء الله هم اکنون مزد این خدمات خود را با ماوا گرفتن در سایه رحمت و غفران بی منتهای الهی دریافت خواهد کرد.

از سرودن شعر زیبای «خمینی ای امام» که در روز تاریخی دوازده بهمن 1357 در فرودگاه مهرآباد در محضر رهبر کبیر انقلاب «ره» اجراء شد تا سرودن اشعار زیبا، نغز، ساده و در عین حال پرمعنا در رثای استاد شهید مطهری، شهدای انفجار حزب جمهوری اسلامی، شهیدان رجایی و باهنر استاد فقید حمید سبزواری را به «زبان گویای ملت انقلابی ایران» تبدیل کرد که در پس هر مناسبتی احساسات ملت بزرگ ایران را در قالب اشعار فاخر و فخیم بروز داده است.

نسل انقلاب اسلامی در خاطرات خود همواره به یاد خواهد داشت که در پی فتح خرمشهر حمید سبزواری بود که با سرودن شعر زیبای «خجسته باد این پیروزی» حلاوت و شیرینی این حماسه جاویدان را فزونی بخشید و یا پس از تجاوز رژیم صهیونیستی به لبنان «پدر شعر انقلاب» با سرودن چکامه حماسی « برخیز تا بار سفر بر باره بندیم» خون غیرت را در رگ‌ها به جوش و خروش درآورد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت درگذشت استاد حمید سبزواری به رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی» و همه دلدادگان انقلاب اسلامی، برای آن مرحوم مغفور آمرزش از درگاه خداوند متعال مسئلت دارد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/Q32ZXZ

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار