طنز: یاس پرپر شده روی بارکد

طنز،طنز روزماجرا از این قرار بود که دست اندرکاران فیلم بارکد می‌‌خواستند فیلم‌شان را اکران کنند که وزارت ارشاد گفت نمیشه که همینجوری بدون هیچ حرف و سخنی فیلم اکران شه. یه گیری، اصلاحیه‌ای، چیزی. ناسلامتی ما وزارتخونه‌ایم‌ها. دست اندرکاران بارکد گفتند: فیلم پروانه نمایش داره دیگه چه اصلاحیه‌ای؟ وزارت ارشاد گفت: کو پروانه نمایشش؟ مسئولان بارکد پروانه نمایش را نشان دادند و گفتند ایناهاش. وزارت ارشاد کمی پروانه نمایش را اینور و آنور کرد و از زوایای مختلف نگاه کرد و گفت: نه. اینجوری نمیشه. باید افسر بیاد. بعد از چند لحظه چند تا حشره شناس به صحنه نزاع آمدند و با بررسی کارشناسانه پروانه نمایش گواهی دادند که به این مجوز به طور کامل نمیشه گفت پروانه. دست اندرکاران بارکد جوش آوردند و گفتند: بابا اگه این پروانه نیست پس چیه؟ حشره‌شناسان گفتند: هنوز در حد شفیره است. شاید بزرگ شه ملخ دربیاد. وزارت ارشاد سریع پروانه را گرفت و گفت: بیا! این فردا بشه ملخِ نمایش، شما پاسخگویی؟ می‌دونی چه فشاری روی ما وارد می‌کنن؟ مسئولان پخش بارکد با استیصال گفتند: خب حالا میگین چیکار کنیم؟ وزارت ارشاد دست‌هایش را به هم مالید و گفت: اصلاحیه! اصلاحیه! مسئولان فیلم گفتند: خب چند تا می‌خوای؟ وزارت ارشاد کمی فکر کرد و گفت: دو تا! بعد بلافاصله گفت: نه نه ... سه تا! بعد با شوق و ذوق به فیلم نگاه کرد و گفت: سبزززز ... آبیییی ... قرمز! مسئولان بارکد گفتند: بستنی می‌خوای؟ وزارت ارشاد گفت: نه دارم خط می‌کشم. خلاصه ارشاد با دقت فیلم را بررسی کرد تا این که به تیتراژ انتهایی رسید. صدای یاسر بختیاری معروف به یاس در فضا پخش شد. وزارت ارشاد همینطور که با یه ابرو بالا یه ابرو پایین به آهنگ گوش می‌داد گفت: این چرا اینقدر تنده؟ مصطفی کیایی کارگردان کار گفت: مضمونش اجتماعیه سیاسی نیست که. وزارت گفت: نه بابا. ریتمش رو میگم. کیایی گفت: تو سبک رپ اجرا شده خب. وزارت ارشاد یک متر پرید هوا و جوری شلاقی خورد روی زمین که نزدیک بود تبدیل به وزارت کار شود. بلافاصله بعد از برخوردش با زمین با وحشت گفت: چی؟ رپپپپ؟ مسئولان پخش بارکد سرشان را انداختند پایین و ابراز شرمندگی کردند. وزارت ارشاد گفت: حالا خواننده‌اش کی هست؟ گفتند: یاسر بختیاری. همون یاس! چشمان وزارت ارشاد برقی زد و گفت: همون که تو آهنگ‌هاش مسائل اجتماعی رو به صورت جوان پسند و مودبانه بیان می‌کنه؟ گفتند: بله! خودشه. وزارت با شوق بیشتر پرسید: همون که تو کارهاش درس اخلاق و مودت و جوانمردی میده؟ مسئولان بارکد با امیدواری گفتند: آره آره خودشه! وزارت ارشاد با تاکید گفت: پس کارش رو حتما از تیتراژ حذف کنید! گفتند: آخه چرا؟ گفت: چون مجوز نداره!

به این ترتیب صدای یاس از تیتراژ بارکد حذف شد تا فیلم بتواند اکران شود و بیش از هفتاد درصد مشکلات فرهنگی جوانان در کسری از ثانیه به دست توانمند مسئولان مورد عنایت قرار گرفته و حل شود.

منبع :روزنامه قانون

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار