خلبان اوکراینی خواستار جری

خلبان زن اوکراینی که دو سال در حبس نیروهای روسیه بود، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شد تا "خونی تازه در رگ‌های سیاست اوکراین" جریان یابد. این درخواست احتمالا موجی از ناآرامی را در سراسر اوکراین ایجاد می‌کند.

ساوچنکو پوروشنکوبه گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نادیا ساوچنکو، خلبان و فعال اوکراینی 35 ساله که به تازگی از زندان روسیه آزاد شده است، به نماد مقاومت در اوکراین تبدیل شده است. وی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: مردم اوکراین لایق دولتی بهتر از دولت کنونی هستند. دولت اوکراین نتوانست انتظارات عمومی را که با سرنگونی دولت روس‌گرا به وجود آمد، برآورده کند.   وی افزود: هر چقدر این دولت نالایق بیشتر در قدرت بماند، ما بیشتر به سمت پرتگاه می‌رویم. مردم این مساله را پس از اعتراضات فوریه 2014 بیشتر متوجه شدند چرا که به دولت بهای زیادی دادند و آنها هم مردم را ناامید کردند. دولت درست مثل تایتانیک در حال غرق شدن است. مردم هر چه بیشتر ببینند که دولت به آنها آسیب می‌زند، زودتر خواهان برکناری آن می‌شوند.   پترو پوروشنکو، رئیس‌جمهوری اوکراین و متحدان وی در ائتلاف حاکم شدیدا مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند و معتقد‌ند که این روند تنها به بی‌ثباتی بیشتر و تشدید ناآرامی‌ها ختم می‌شود.   به گفته نادیا ساوچنکو، مردم در انتخابات بعدی با دقت بیشتری رای خواهند داد. وجهه مثبت و پرانرژی ساوچنکو احتمالا به همسو کردن ناراضی‌ها و فشار برای برگزاری انتخابات زودهنگام کمک می‌کند.   انتهای پیام

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار