حمید سبزواری حتی یک قدم از آرمان‌های انقلاب عقب ننشست

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری پیام تسلیتی به مناسبت درگذشت «پدر شعر انقلاب» صادر کرد.

در این پیام آمده:

استاد حسین ممتحنی (حمید سبزواری) پیر و پدر شعر انقلاب در آغازین روزهای رمضان امسال به میهمانی خدا شتافت. استاد سبزواری را باید به حق از دلسوزترین و همراه ترین شاعران با انقلاب و رهبری دانست.

کیست که سرودهای بی بدیل و تاثیرگذار استاد را در آغازین روزهای نهضت امام خمینی(ره) نشنیده باشد. جاودان سروده‌هایی چون "خمینی ای امام" ، " این بانگ آزادی ست..." ، " ای مجاهد شهید مطهر" و ده‌ها و بلکه صدها سروده زیبا از این دست محصول تلاش‌های صادقانه و عرقریزان روح شاعری است که هرگز یک دم قلم از دستانش جدا نشد و حتی یک قدم از آرمان‌های انقلاب عقب ننشست و همواره سنگربان دفاع از فرهنگ و هویت انقلاب و ارزش‌های متعالی آن بود.

از استاد سبزواری علاوه بر سرودهای به یادماندنی‌اش، چند دیوان غزل و قصیده و مثنوی و ... بر جای مانده است که بی‌گمان این آثار در تثبیت سبک ادبی انقلاب اسلامی تأثیری ژرف خواهد داشت. بسیاری از شاعران انقلاب خود را شاگردان مکتب ادبی استاد می‌دانند و به شهادت بسیاری از شاعران و منتقدان استاد حمید سبزواری را باید بزرگترین شاعر سرودهای انقلابی دانست.

این شاعر بزرگ همچنین ارادتی تام و تمام به حضرت امام خمینی (ره) و حضرت آیت الله خامنه ای( حفظه الله تعالی) داشت و همواره در حلقه شاعرانی بود که به دیدار آن رهبر فرزانه می‌شتافتند. حوزه هنری انقلاب اسلامی وظیفه خود می‌داند تا از مجاهدت‌های ادبی این پیر عاشق و این ادیب فرزانه تقدیر کند. به غنیمت فرصت فقدان این ادیب بزرگ را به رهبر معظم انقلاب ، خانواده حضرت استاد سبزواری و عموم ادیبان و شاعران و هنرمندان انقلاب اسلامی تسلیت می‌گویم و از درگاه حضرت باری تعالی برای آن عزیز سفر کرده علو درجات را مسئلت دارم.

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار