X بستن تبلیغات
5. Fixed

رهبر کره‌شمالی در حال کشیدن سیگار! +تصاویر

علی‌رغم به راه‌افتادن کمپینی در کره‌شمالی با هدف ممنوعیت استعمال دخانیات«کیم جونگ اون» رهبر این کشور در حال کشیدن سیگار روئیت شد.

خبرگزاری تسنیم: رسانه‌های دولتی کشور کره‌شمالی تصویری از «کیم‌جونگ‌اون» رهبر این کشور منتشر کرده‌اند که وی را در حال کشیدن سیگار نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، این تصویر در طول سفر و بازدید رهبر کره‌شمالی از یکی از اردوگاه‌های استراحت کودکان به نام «مانگ‌یونگ‌دائه»(Mangyongdae) در پیونگ‌ یانگ گرفته شده است.

رهبر کره‌شمالی این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که پیش از این کره‌شمالی برنامه‌ ویژه‌ای در «روز جهانی بدون دخانیات» در مورد خطرات مصرف سیگار ترتیب داده بود که در نتیجه آن ممنوعیت سیگار کشیدن در سینماها، تئاترها، مدارس، بیمارستان‌ها، پیاده‌روها و سایر مکان‌های عمومی تشدید شد.

طبق این برنامه افرادی که از این مقررات سرباز می‌زدند تحت پیگرد قانونی قرار می‌گرفتند.

رهبر کره‌شمالی طبق گزارش بی‌بی‌سی آخرین باری که رهبر کره‌شمالی در حال کشیدن سیگار مشاهده شد مربوط به سه ماه گذشته بود.

«کیم» که قبلا یک سیگاری تمام عیار بود از سال 2007میلادی به توصیه پزشکان و به دلیل مشکلات قلبی سیگار را ترک کرد.

بر اساس گزارش سال 2014 سازمان بهداشت جهانی، 43 درصد از مردان کره‌شمالی دخانیات مصرف می‌کنند؛ این در حالی است که استعمال دخانیات در میان زنان این کشور صفر است.

رهبر کره‌شمالی این آمار در سال 1990 برای مردان 90 درصد بود و استعمال دخانیات در میان زنان صفر بود.

در واقع رهبر کره‌شمالی با این کار خط مشی عمومی حزب حاکم را در راستای مبارزه با استعمال دخانیات و تبلیغ شیوه سالم  زیر پا گذاشته است.

رهبر کره‌شمالی

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار