رویارویی مهمان های برنامه ماه عسل بعد از 23 سال

 یک وصال دیگر در ماه عسل بعد از 23 سالدر ادامه برنامه مهمانان وارد صحنه ماه عسل شدند و علیخانی طبق معمول گفتگوی خود را با سؤالی درباره سن و سال مهمانان برنامه شروع کرد. «عمو حسین» متولد سال 44 و «سید حمیدرضا طالقانی» متولد سال 38 بودند اما موج انفجار جنگ باعث شده بود تا عمو حسین ظاهری به مراتب شکسته تر از آقای طالقانی داشته باشد.

هر دو مهمان از اصفهان آمده بودند که وقوع اتفاقاتی در زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق باعث آشنایی آنها شده بود.

دکتر طالقانی تک پسر خانواده ای بود که در سال 62 با استخاره ای که داشته علی رغم مخالفت های مادر به جبهه می رود، اما

عمو حسین در یک خانواده پر جمعیت بزرگ شده و از طریق پسر خاله خود در سن 15 سالگی با ترفند جالب که با انگشت شست پای راست رضایت نامه ای برای خود فراهم می کند و به جبهه می رود.

 مهمان های برنامه ماه عسل ، ماه عسل 95 ، قسمت پنجم ماه عسل مهمان های برنامه ماه عسل قسمت پنجم

قصه این دو مهمان به زمانی برمی گردد که سه گروهان برای گرفتن تنگه و پاسگاه های عراقی به سمت تپه های برهانی می روند اما عملیات شکست می خورد و گروهان اول و دوم نمی توانند عملیات را به سرانجام برسانند. گروهان میثم در حالی به سمت تپه سوم می روند که دو تپه قبلی در دست عراق است، در ابتدا 90 نفر به سمت تپه می روند و با آتش های سنگینی که عراق روی آنها می ریزد به مرور تعداد شهدا زیاد می شود...

طالقانی نویسنده کتاب «حماسه تپه های برهانی» ادامه داستان را اینگونه روایت کرد: با توجه به اینکه مجروح شده بودم، با تعداد کمی از بچه های باقی مانده عملیات تپه را به سمت پایین حرکت کردیم. ما 14 روز در تپه گیر افتاده بودیم و فقط از یک جوی آب و برگ درخت مو تغذیه می کردیم.

در ادامه برنامه نفر سوم وارد صحنه ماه عسل شد که در آن زمان با دکتر طالقانی و عمو حسین همراه بوده است.

قسمت پنجم ماه عسل ، ‌ رویارویی بعد از 23 سال در ماه عسلرویارویی مهمان های برنامه ماه عسل بعد از 23 سال

 طالقانی با اشاره به حس و حال این گروه سه نفره در تپه های برهانی افزود: ما هر سه مجروح بودیم و در این مدت ضجه می زدیم و از خدا کمک می خواستیم. در روز چهاردهم همه برگ های درخت مو تمام شد و ما موقع خواب دعا کردیم که صبح بیدار شویم و نجات یافته باشیم یا اینکه این گرفتاری طور دیگری به پایان برسد.

نویسنده کتاب «حماسه تپه های برهانی» از روز موعود گفت: زمانی که در خواب بودیم یک نفر صدا میزد که «اخوی وخی» که به زبان اصفهانی به معنای برخیز است دیدم یک پسر جوان حدود 20 ساله ما را پیدا کرده بود و با اینکه من مجروح بودم مرا به کول خود گذاشت و نجات داد.

علیخانی در ادامه برنامه مهمان دیگری را به ماه عسل دعوت کرد، همان پسر جوانی که دکتر طالقانی را روی دوش خود گذاشته بود و او را از مرگ حتمی نجات داده بود.

حاج آقا رحیمی، هم روایت خود را از آن عملیات و نجات زخمی ها و جمع آوری پیکر شهیدان تپه های برهانی گفت و آقای طالقانی از اینکه بعد از سالها با ناجی خود روبرو شده، اشک شوق ریخت.

رویارویی مهمان های برنامه ماه عسل بعد از 23 سال

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار