آتش سوزی درجنگل های پاسارگاد و پارک ملی بمو شیراز مهار شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس گفت : آتش سوزی که از صبح چهارشنبه گذشته در مناطق مرتعی و ارتفاعات جنگلی شهرستان پاسارگارد آغاز شده بود با همکاری و تلاش بی وفقه نیروهای امدادی و مردم ظهر جمعه مهار شد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : از شیراز،حسن فیاض پور اظهارداشت: به علت سخت گذر بودن مناطق جنگلی دچار آتش سوزی شده ،از طریق بالگردهای نهادهای مختلف و نیروهای امدادی و مردمی شهرستانهای همجوار بالاخره موفق به مهار آتش سوزی شدیم .
او با اشاره به اینکه طولانی شدن زمان مهار آتش موجب خسارت زیادی به منابع مرتعی ، جنگلی و حیات وحش گردیده افزود: وسعت و میزان خسارت حاصل از این آتش سوزی نیز در دست بررسی است و متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی بیان کرد: نظر به اینکه امکان آتش سوزی مجدد به علت وزش باد در ارتفاعات و تنگه های مختلف خرسی و ماری پاسارگاد وجود دارد نیروهای امدادی تا 24ساعت دیگر در حال آماده باش بسر می برند.
وی همچنین در خصوص آتش سوزی در پارک ملی بمو شیراز گفت:این آتش سوزی که از صبح جمعه آغاز شده بود حدود ساعت 7/5 شب همان روز با تلاش فراوان نیروهای ارتش،سپاه،بسیج و مردم مهار شد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار