خریدار ایرانی مارسی همچنان نامشخص

چندروزی می‌شود که سایت مجله معتبر «فرانس‌فوتبال» خبر می‌دهد «یک ایرانی قرار است باشگاه مارسی را بخرد».

روزنامه شرق: چندروزی می‌شود که سایت مجله معتبر «فرانس‌فوتبال» خبر می‌دهد «یک ایرانی قرار است باشگاه مارسی را بخرد». خبری که اولین‌بار روز سه‌شنبه منتشر شد. در آن خبر آمده بود که منبع موثقی به آنها خبر داده یک ایرانی قرار است باشگاه مارسی را بخرد. در ادامه این مطلب که حال‌وهوایی تحلیلی هم داشت، نوشته شده بود که با هزینه موردنظر برای خرید این باشگاه نمی‌شود که دولت ایران از این خرید خبر نداشته باشد.

تحلیلی سیاسی

ماجرا از این قرار است که رسانه‌های فرانسوی خبر خریدن مارسی توسط یک ایرانی را بی‌ارتباط با دولت ایران نمی‌دانند؛ در واقع در تحلیل‌های آنها این سمت‌وسو وجود دارد که ایران بعد از رفع تحریم‌ها می‌خواهد گام مهمی در اروپا بردارد و چه چیزی برای این کشور بهتر از اینکه به سراغ فوتبال؛ «سلطان ورزش‌ها»ی دنیا برود؟ در این نوع نگاه اشاره‌ای هم شده به باشگاه رقیب مارسی یعنی پاری‌سن‌ژرمن که پنج‌سالی می‌شود توسط قطری‌ها خریداری شده است.

پای ایران‌ایر  به میان آمد

چند روز بعد از انتشار این خبر «فرانس‌فوتبال» کدهای جدیدی از ایرانی علاقه‌مند به خرید مارسی داد: «این شخص شرکتش را ماه می‌ در لوکزامبورگ به ثبت رسانده و توسط کمپانی هوایی ایران‌ایر ساپورت می‌شود». اینکه ایران‌ایر وابسته به دولت ایران است، همان تکمیل خبر قبلی بود ولی موضوعی که این وسط خبر دولت ایران را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد، بخش پایانی خبر فرانس‌فوتبال است که نوشته: «ایران می‌خواهد علاوه بر فوتبال در دو رشته دیگر هم سرمایه‌گذاری کند؛ اولی راگبی است و دیگری هم دوچرخه‌سواری». اشاره به دو رشته ورزشی راگبی و دوچرخه‌سواری – رشته‌هایی که برای ایرانی‌ها چه مردم عادی و چه دولتمردان چندان جذابیت ندارد- می‌تواند این شایعه که پای دولت ایران در میان است را کم‌رنگ‌تر کند. در واقع شاید خریدار مارسی آن‌طورکه این رسانه فرانسوی مدعی شده ایرانی باشد ولی سخت است که دولت ایران با توجه به مشکلات مالی عدیده‌ای که بر سر راه اقتصاد ایران وجود دارد، پشت این پیشنهاد باشد.هم‌زمان با انتشار این خبر، مدیر روابط عمومی ایران‌ایر هم مطرح‌شدن چنین پیشنهادی را از سوی این کمپانی رد کرد. در صحبت‌هایی که با «فارس» عنوان شده، مدیر روابط عمومی ایران‌ایر گفت: «هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، بدین‌وسیله خبر فوق را تکذیب و اعلام می‌کند این خبر ارتباطی با این شرکت ندارد».

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق [email protected] تخلف اطلاع دهید.

اسکریپت سایت خبری موریکس به فروش میرسد با تمامی امکانات اضافه شده و با بهترین رتبه و درامد.برای خرید با این آی دی تماس بگیرید https://telegram.me/ehsankhaleghii

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار