X بستن تبلیغات
5. Fixed

خاصیت های دارویی گیاه بومادران

با خواص دارویی گیاه بومادران بیشتر آشنا شوید

مصرف گیاه بومادران بیشتر به عنوان گیاه دارویی است . بومادران طبع گرم و خشک دارد و در اوایل بهار میروید. گیاه بومادران برای درمان تنگی سر معده بسیار مفید است. این سبزی برای کسانی که جوش دوران بلوغ میزنند بسیار مفید است.

بومادران گیاه دارویی بسیار مفیدی است که باید با خواص آن آشنا شد .

گیاه بومادران ، گیاهان دارویی ، خواص گیاهان داروییبومادان گیاهی دارویی با طبع گرم و خشک است

در ایران دو گونه بومادران زرد و بومادران سفید وجود دارد. نوع سفید آن بیشتر خاصیت دارویی و بومادران زرد خاصیت ضدحشره دارد. همچنین زیاده روی در خوردن بومادران، موجب سردرد و سرگیجه می شود.

مدرس و محقق طب سنتی درباره گیاه بومادران اظهار کرد: بومادران دارای مزاج گرم و خشک است.
مصرف بومادران لخته های خون در رگ ها را از بین می برد و از ایجاد لخته در رگ ها جلوگیری می کند، لذا برای جلوگیری از سکته، داروی مناسبی است.
مردانی که عرق بدبو دارند، عرق یا دمنوش بومادران مصرف کنند، بوی بد عرق از بین می رود. در بیماری های سخت مانند سرطان، مصرف دمنوش این گیاه باعث بهبود حال بیمار و جلوگیری از گسترش عوامل بیماری می شود.

گیاه بومادران ، خواص گیاهان دارویی ، خاصیت های بومادرانگیاه بومادران سفید خاصیت دارویی بیشتری دارد

دمنوش آن به تنهایی و یا همراه مریم گلی، دردهای قاعدگی را تسکین می دهد. برای درمان زخم معده و اثنی عشر و روده مفید است، همچنین دمنوش و بخور آن، برای درمان زکام و سرماخوردگی و سینوزیت است.
بومادران سنگریزه های کلیه و مجاری ادرار را دفع می کند. قاعده آور و مدر است.ضد انگل ژیاردیاست و برای رفع سرگیجه و بی خوابی و تشنج دمنوش آن مفید است.شست وشو با جوشانده بومادران به منظور درمان زخم سر سینه و شقاق مفید است، همچنین زیاده روی در خوردن بومادران موجب سردرد و سرگیجه می شود و برای کلیه مضر است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار