درگیری پلیس مارسی با هواداران تیم‌های انگلیس و روسیه

دست‌کم هفت تن در شهر مارسی فرانسه در پی درگیری صدها تن از هواداران فوتبال با پلیس بازداشت شدند. این درگیری‌ها در اولین روز آغاز مسابقات یورو 2016 فرانسه رقم خورد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری راشا تودی، درگیری‌های عصر جمعه میان هواداران تیم‌های فوتبال روسیه و انگلیس پس از زد و خورد به مداخله پلیس انجامید و ظاهرا ساکنان محلی مارسی هم به این درگیری‌ها پیوسته بودند.

 

افسران پلیس با پرتاب گاز اشک‌آور اقدام به متفرق کردن افراد کردند. تصاویر ویدیویی و عکس‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده،‌ نشان می‌دهد که پلیس ضد شورش رو در رو با معترضان خشمگین درآمده بود. به گفته پلیس، برخی از هواداران تیم فوتبال انگلیس مست بودند و با پرتاب بطری شعارهایی سر می‌دادند.

 

به گفته پلیس، هفت تن بازداشت شدند اما هیچ فردی زخمی نشد. پس از این درگیری، زد و خوردهایی هم در مناطق اطراف مارسی در نیمه شب گزارش شد.

 

مسابقه تیم‌های فوتبال انگلیس و روسیه که قرار است امروز (شنبه) در مارسی انجام شود، از نظر پلیس یک بازی پر خطر به حساب می‌آید؛ خطری که همانطور که پیش‌‌بینی می‌شد به واقعیت پیوست و بندر قدیمی این شهر عصر جمعه محل درگیری طرفداران افراطی تیم‌های فوتبال دو طرف شد. شهر مارسی آماده پذیرایی از ۷۰ هزار انگلیسی و ۲۰ هزار روسی است که برای تشویق تیم‌های کشورشان به آنجا رفته‌اند. هزار نیروی پلیس برای حفظ امنیت در حالت آماده‌باش هستند.

 

انتهای پیام

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار