تدفین زنده‌یاد سبزواری در سبزوار/ راه‌اندازی موزه‌ای به نام «پدر شعر انقلاب»

محسن ممتحنی، فرزنده زنده‌یاد حمید سبزواری، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره مراسم تشییع و تدفین پدرش گفت: طی چند روز گذشته جلساتی درباره وصیت پدرم مبنی بر تدفین ایشان در خانه‌ای در سبزوار با بزرگان این شهر برگزار شد. طی این جلسات توافق اولیه صورت گرفت، امروز قرار است جلسه نهایی را در این رابطه داشته باشیم. 

وی ادامه داد: پدرم وصیت کرده بود که در حیاط خانه‌ای که در سبزوار متولد شدند و دوران جوانی و نوجوانیشان را گذرانده‌اند، به خاک سپرده شوند. سه حیاط وقفی از پدربزرگمان در سبزوار هست که طی این سال‌ها مکانی برای برگزاری مراسم عزای امام حسین(ع) بود. 

ممتحنی یادآور شد: مردم سبزوار هم علاقه دارند که مراسم تشییع و تدفین در این شهر برگزار شود. به احتمال زیاد وصیت ایشان اجرا شود و اگر پیشنهاد دیگری از سوی بزرگان شهر مطرح شد، درباره آن نیز صحبت خواهد شد. 

 افزود: به دلیل اینکه ساختمان یکی از این حیاط‌ها قدیمی است، قرار است به نام پدرم موزه‌ای در آنجا ساخته شود تا مکانی برای جمع شدن شاعران باشد. 

انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار