رفاقت یعنی همین آقای مظلومی؟

 به گزارش سرویس ورزشی"جام نیوز"، از قرار معلوم پرويز مظلومي نمي‌خواهد با واقعيت ناكامي و خروجش از استقلال كنار بيايد. او كه در برنامه نود هم مفصلا به دفاع از خودش پرداخت، هنوز دلش آرام نگرفته و بر همين اساس يكشنبه‌شب يك بيانيه مبسوط ديگر صادر كرد و در اختيار رسانه‌ها قرار داد.

اين رنجنامه پر از اشكالات و تناقض‌هاي رنگارنگ است، اما يكي از جالب‌ترين بخش‌هاي آن به جايي مربوط مي‌شود كه مظلومي سعي كرده خودش را با امير قلعه‌نويي جمع ببندد.

او در بخشي از بيانيه، با لحني مهربابانه از امير به عنوان «همكارم آقاي قلعه‌نويي» نام برده و در بخشي ديگر، ادعا كرده پارسال در حق اين مربي اجحاف شده است. مظلومي البته توضيح نداده كه اگر حقيقتا در جريان مظلوم واقع شدن امير قرار داشته، چطور به سرعت نور با پيشنهاد مسوولان استقلال موافقت كرده و جاي همين مربي را گرفته است؟! با اين همه لازم مي‌دانيم چند مورد از طعنه و كنايه‌هاي اساسي مظلومي به قلعه‌نويي را كه فقط در همين يك سال و نيم گذشته بر زبان پرويز جاري شده، به او يادآوري كنيم تا زياد هم در ژست رفاقت با امير غرق نشود. ظاهرا آن روز كه استاد متلك مي‌انداخت، قلعه‌نويي غريبه بود، اما حالا سنگ صبور شده است!

من بودم اخراجم مي‌كردند

استقلال ليگ چهاردهم را با قلعه‌نويي خوب شروع نكرد و در مقطعي تن به سه باخت پياپي داد. مظلومي درست در همين برهه در رسانه‌ها حضور يافت و در بخشي از مصاحبه بلندبالايش در آبان93، راجع‌به وضعيت كادرفني گفت: «استقلال مهره‌های بسیار خوبی دارد و به نظر من قهرمانی دور از دسترس نیست. اگر من این نتایج را گرفته بودم حتما تا اینجای فصل اخراج مي‌شدم. همانطور که دیدید این اتفاق هم افتاد. من فکر نمی‌کنم نتایج بدی در استقلال گرفته باشم ولی به من اعتماد نشد.»

برو استراحت كن

دو هفته به پايان ليگ چهاردهم وقتي استقلال عملا از كورس قهرماني خارج شد، مظلومي بار ديگر تن به مصاحبه داد و حرف‌هاي جالبي زد. بخشي از مصاحبه اردي‌بهشت94 او را بخوانيد: «یک مربی شاید گاهی اوقات با خستگی و مشکلات روحی مواجه شود. قرار نیست یک مربی هر سال موفق باشد. اگر این‌طور باشد بقیه باید در خانه بخوابند! قلعه‌نویی چون در استقلال افتخارات زیادی آورده است مورد انتقاد قرار می‌گیرد و همه توقع دارند او هر سال استقلال را قهرمان کند. من واقعا به این نتیجه رسیده‌ام که گاهی اوقات مربیان باید استراحتی به خودشان بدهند.»

آمدم تا داربي را نبازيم

ليگ چهاردهم واقعا براي قلعه‌نويي فصل وحشتناكي بود. او نه تنها براي دومين سال پياپي با استقلال حتي سهميه هم نگرفت، بلكه سرانجام ركورد شكست‌ناپذيري‌اش برابر پرسپوليس را هم از دست داد و حتي دبل شد. پرويز مظلومي هم در بازگشتش به استقلال نهايت استفاده را از اين موضوع برد و خرداد94 در مصاحبه‌اي گفت: «ما باید موقع بازی كري بخوانیم نه اینجا. در هر صورت آمده‌ایم که در داربی نبازیم.»

مي‌بريم تا مشتي گره نشود

اولين تقابل مظلومي و قلعه‌نويي در ليگ پانزدهم، مربوط به بازي استقلال و ملوان در هفته دوم مي‌شد. اگرچه امير در آن بازي حاضر نشد روي نيمكت بنشيند، اما بساط كري‌خواني پرويز حسابي پهن بود. او قبل از اين مسابقه گفت: «اگر همه چيز طبق برنامه پيش برود، راحت برنده مي‌شويم. واقعا از ملوان سرتر هستيم. فقط نبايد درگير مسائل حاشيه‌اي شويم كه برخي‌ها مي‌خواهند به وجود بياورند. به جز مسائل فني بايد حواس‌مان به بيرون از مستطيل سبز نيز باشد. منظورم را كه مي‌فهميد؛ به اميد خدا پيروز مي‌شويم تا در ورزشگاه آزادي مشتي گره نشود!» واضح است كه اشاره او به شادي معروف قلعه‌نويي بعد از موفقيت برابر استقلال در لباس مربيگري مس كرمان بود؛ اتفاقي كه اواخر ليگ هفتم رخ داد و حسابي باعث انتقاد هواداران استقلال از قلعه‌نويي شد. هرچند امير هفته ماقبل پاياني با تراكتورسازي در آزادي استقلال را برد، قهرماني را از مظلومي گرفت و مشتش را هم گره كرد!

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار