X بستن تبلیغات
5. Fixed

رشد ٢٦ درصدی صادرات مواد نفتی از بندر لنگه

به گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان،محمود صابری مدیر اداره بنادر و دریانوردی بنادر غرب هرمزگان با تشریح عملکرد بنادر غرب هرمزگان از رونق صادرات محموله های تجاری در دو ماه نخست امسال جاری خبر داد و گفت: در این بازه زمانی یک میلیون و ٣٢٠ هزار و  ٣٥٥ تن مواد نفتی از بندر لنگه به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۶ درصد رشد داشته است.  
 
وی افزود: در این دوره تعداد ٢٩ فروند کشتی نفتکش به بنادر غرب هرمزگان تردد کردند که رشد هفت درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.
 
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بنادر غرب هرمزگان اعلام کرد: در ٢ ماه نخست امسال د مجموع یک میلیون و ٨٥٤ هزار و ٧٥٢ تن انواع کالا در این بنادر تخلیه و بارگیری شده است.
 
صابری همچنین از عملیات تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن انواع کالا با رشد ١٢ درصدی در بنادر غرب هرمزگان خبر داد و افزود: میزان صادرات کالاهای غیرنفتی با ٥٩ هزار و ٣٣٩ تن رشد ٣٦ درصدی را نسبت به مدت مشابه پارسال داشته است.
 
صابری ادامه داد: عمده کالاهای صادر شده از طریق این بندر شامل میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی بوده که به بازار کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.
 
وی، به رونق ٢٤ درصدی کابوتاژ  کالاهای غیرنفتی در این مدت اشاره و میزان آن را ١٨٤ هزار و ٥٠٩  تن اعلام کرد.
 
این مقام مسئول ضمن اشاره به آمار ترانزیت غیرنفتی نیز اظهار کرد: در ٢ ماه نخست امسال ١٧ هزار و ٢١٨ تن کالا که عمده آن خودرو بود، از طریق بندر لنگه ترانزیت شد.
 
مدیر اداره بنادر غرب هرمزگان، همچنین از رشد ١٧ درصدی جابجایی مسافری در این بنادر خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت، در مجموع ٩٤ هزارو ٣٦٩ نفر مسافر از طریق بنادر لنگه، چارک، آفتاب به مقاصد جزایر خلیج فارس از جمله کیش، ابوموسی، سیری جابجا شد.
 
وی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ با آشنایی بیشتر صاحبان کالا از موقعیت ویژه بنادر غرب استان هرمزگان جهت صدور یا ورود کالای خود در آینده نزدیک شاهد رونق بیشتر حمل و نقل دریایی در این منطقه باشیم.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار