X بستن تبلیغات
5. Fixed

طرح هجرت ۳ در مدارس شهرستان دیر اجرا می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ میرزا احمدی عصر جمعه در اولین جلسه طرح هجرت سال ۹۵ ضمن تقدیر از تلاش‌های مدیریت آموزش و پرورش در سنوات گذشته در خصوص این طرح گفت: طرح هجرت سه از جمله طرح‌های موثر بسیج سازندگی است که با استفاده از توانمندی نیروهای جوان اجرا می‌شود و نقش بسزایی در پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان و رشد و تعالی معنوی و اجتماعی دارد.

وی با اشاره به برگزاری جلسه پشتیبانی ادارات و نهادها افزود: از تمام ادارات و نهادها درخواست می‌کنیم که به کمک آموزش و پرورش و بسیج آمده و طرح هجرت را مورد حمایت خود قرار دهند زیرا تعمیر و تجهیز مدارس کمک به نظام تعلیم و تربیت فرزندان این مرزبوم است.

فرمانده سپاه سید الشهدا شهرستان دیر خاطر نشان کرد: طرح هجرت ۳ یکی از طرح‌های مهم و برجسته بسیج سازندگی است که به فرمان و پیشنهاد مقام عظمای ولایت در کشور راه‌اندازی و به صورت گسترده به همت دانش آموزان اجرا می‌شود.

احمدی اظهار داشت: این طرح با سه رویکرد فرهنگی، عمرانی و آموزشی در مدارس مختلف اجرا می‌شود لذا اجرای این طرح می‌تواند بهترین خدمات را به شرکت کنندگان در طرح ارائه دهد به طوری که در اجرای این طرح برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در اولویت نخست قرار گرفته و در کنار آن فعالیت‌های سازندگی انجام می‌پذیرد.

وی هدف از اجرای طرح هجرت را غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان، کارآفرینی، تقویت حس مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌ذیری دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: این طرح در قالب بهسازی مدارس، رنگ آمیزی، زیباسازی محیط های آموزشی و پرورشی در سطح شهرستان و تمام بخش‌ها صورت می‌گیرد.

مرمت، زیبا سازی و تعمیرات مدارس

مدیر آموزش و پرورش دیر از اجرای طرح هجرت در مدارس شهرستان دیر با همکاری سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر خبر داد و اظهار داشت: بکارگیری قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و تجربیات دانش آموزان از اهداف طرح هجرت است.

احمد عبدالله زاده ضمن تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت‌های سپاه ناحیه دیر و مجموعه آنان در اهتمام ويژه‌ در راستای تحقق‌بخشی به اهداف آموزش و پرورش از آمادگی كامل همكاری اين اداره در هر زمينه با سپاه ناحیه دیر خبر داد.

وی افزود: آموزش حس مسئولیت‌پذیری، روحیه تعاون و همکاری و فعالیت‌های گروهی و جمعی از دستاوردهای معنوی این طرح برای دانش آموزان محسوب می‌شود.

عبدالله‌زاده اظهار داشت: طرح هجرت سه یکی از طرح های بسیار خوب بسیج است که برای مرمت، زیبا سازی و تعمیرات مدارس همه ساله برگزار می شود و امیدواریم امسال نیز با قدرت و به موقع این طرح را اجرا کنیم.

مدیر آموزش و پرورش دیر با بیان اینکه امسال طرح هجرت در همه مدارس شهرستان از جمله شهرها و روستاها و همچنین مدارس چند پایه نیز اجرا می‌شود، گفت: این طرح از اول تیر ماه در شهرستان دیر آغاز و تا ۲۵ شهریور ماه ادامه دارد.

افزایش مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌پذیری دانش‌آموزان

معاونت پرورشی و تربیت بدنی دیر نیز در این جلسه گفت: شناسایی، هدایت و بکارگیری قابلیت‌ها و توانمندی‌ها و تجربیات و تخصص دانش آموزی از اهداف طرح هجرت ۳ است.

اسماعیل مختارزاده افزود: باتوجه به فصل تابستان و فراغت دانش‌آموزان از فضای درس و امتحان، این طرح با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان، کارآفرینی، تقویت حس مسئولیت‌پذیری و مشارکت‌پذیری به‌منظور بهسازی مدارس و اماکن آموزشی توسط خود دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی دیر اظهار داشت: این طرح با مشارکت آموزش‌وپرورش، بسیج سازندگی و حوزه بسیج دانش‌آموزی در قالب طرح جهادی برای ساماندهی مرمت، بهسازی، رنگ‌آمیزی و شاداب سازی فضاهای آموزشی همه‌ساله در شهرستان دیر انجام می‌گیرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار