دولت از دیپلماسی «التماسی» کناره‌گیری کند

به گزارش فرهنگ نیوز، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی درباره دیدار اخیر نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب و فرمایش ایشان مبنی بر اینکه امریکاییها همچنان بدعهدی و بدقولی می‌کنند و نباید به آنها اعتماد کرد، اظهارکرد: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی، براساس تحلیل درست و تجربه است که باید برای همه مسئولین نظام فصل الخطاب باشد.

وی در ادامه 3 اقدام فوری وزارت امورخارجه را نسبت به بدقولی آمریکاییها لازم دانست و تصریح کرد: اول باید به یاوه‌گویها امریکا پاسخ محکم، صریح و انقلابی داده شود و اجازه ندهیم هرز چندگاهی رئیس‌جمهور، وزارت امورخارجه، نامزدهای ریاست جمهوری و کنگره امریکا به ملت ما جسارت کنند. دوم اینکه با استفاده از متن برجام اقدامات قانونی صورت گیرد و دولت از دیپلماسی «التماسی»کناره‌گیری کند.

نماینده مردم ورامین در مجلس اجرای پیوستهای برجام را اقدام سوم وزارت امورخارجه دانست و تاکید کرد: دولت باید بداند که اجرای برجام در کشور ما فقط مبتنی بر متن برجام نیست و 2 پیوست قانونی همراه آن است.

نقوی حسینی تاکید کرد: ابلاغیه 8 بند رهبر معظم انقلاب و 9 بند مصوب مجلس شورای اسلامی پیوستهای برجام است که باید اجرایی و عملیاتی شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در اجرای برجام کوتاهی شده و باید دولت پاسخگوی مجلس باشد، اظهار کرد: نمایندگان مردم مطالبه‌گر حقوق قانونی ملت هستند و دولت را موظف می‌دانند تا به وظایفی که در برجام اشاره شده، عمل کند. 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار