X بستن تبلیغات
5. Fixed

وام های خوداشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی

وام های خوداشتغالی نیاز امروز صنعت کشاورزی است /افزایش ارزآوری برای اقتصاد کشور با صادرات محصولات پنبه و ابریشمبه گزارش گروه اقتصادخبرگزاری میزان، سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم آمل و لاریجان درباره تزریق وام های خود اشتغالی در صنعت  کشاورزی، خاطر نشان کرد: ایجاد تسهیلات و وام های خود اشتغالی در صنعت کشاورزی می تواند تولید محصولات کشاورزی را متنوع کند زیرا با توجه به عدم حمایت از برخی محصولات کشاورزی، کشاورز مجبور است برای کسب سود مناسب  محصولاتی را کشت کند که بیش از دیگر محصولات مورد حمایت قرار می گیرد.   
 
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با بیان  اینکه سوء مدیریت، قاچاق کالا و واردات بی رویه بسیاری از محصولات کشاورزی که روزگاری جایگاه مناسبی در تولید داشتند را از گردونه اقتصاد کشاورزی حذف کردند،ادامه داد: با حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی می توانیم بسیاری محصولات کشاورزی که به علت بی توجهی کارایی لازم را دیگر در عرصه تولید ندارند را دوباره فعال کنیم.
 
وی ادامه داد: بطور مثال صادرات محصولات پنبه و ابریشم می تواند برای اقتصاد کشاورزی ما ارزآوری داشته باشد اما با بی توجهی به این محصول موجب شد تا تولیدات این محصول مانند گذشته بهینه نباشد و این در حالی است که اگر خواهان کاشت، داشت و برداشت محصولات  متنوع در صنعت کشاورزی هستیم باید تولید تمامی محصولات کشاورزی را مورد حمایت قرار دهیم.

موسوی لارگانی، افزود: برخی از محصولات کشاورزی که برای تولید نیازی به مقادیر زیاد منابع آبی ندارند نباید به علت عدم حمایت حذف شوند زیرا محصولاتی که با حداقل منابع آبی تولید می شوند بدیهی است که می تواند برای اقتصاد کشاورزی ما مثمرثمر باشد.
 
وی افزود: وام های خوداشتغالی برای فارغ التحصیلان کشاورزی می تواند بسیار باصرفه باشد. در دولت گذشته و کنونی وام های خود اشتغالی دنبال شده است اما انتظار داریم با توجه به ظرفیت های صنعت کشاورزی نگاه ویژه به این گونه وام ها در صنعت کشاورزی شود.
 
انتهای پیام/

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار