مروری بر مهم‌ترین اخبار بازار سرمایه در هفته گذشته

مناطق آزاد؛ پیشانی کشور در جذب سرمایه خارجی

مشاور رییس جمهور، مناطق آزاد را پیش قراول و پیشانی کشور در جلب و جذب سرمایه خارجی خواند. اکبر ترکان در گفت و گو با "سنا" گفت: توسعه صادرات، تسهیل و گسترش تولید، انتقال فن آوری های پیشرفته و تامین منابع مالی و نیازهای ضروری از خارج از کشور چهار ماموریت محوری است که رهبر انقلاب در این راستا به مناطق آزاد داده‌اند.

مشاهده کل خبر

برگزاری نشست‌های «یک دیدار، یک عرضه» پیش از عرضه‌های اولیه

مدیر روابط‌ عمومی فرابورس ایران از برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست‌های خبری پیش از عرضه‌های اولیه با حضور اصحاب رسانه و مشارکت فعالان بازار خبر داد. مبینا بنی‌اسدی با بیان اینکه شرکت‌های زیادی در صف ورود به فرابورس ایران قرار دارند، اظهار کرد: امکان تامین مالی، معافیت مالیاتی، معرفی شرکت به بازار، تقویت برند و شفافیت اطلاعاتی از جمله مزایایی محسوب می‌شوند که به دلیل سهولت شرایط پذیرش شرکت‌ها در فرابورس هر ساله طیف وسیعی از آنها را ترغیب و تشویق برای ورود به این رکن بازار سرمایه می‌کند.

مشاهده کل خبر

حضور ۸.۸ میلیون سهامدار در بازار سرمایه ایران

مدیر عامل سمات با اعلام این که ۸.۸ میلیون سهامدار ایرانی و شماری سهامدار از ۳۰ کشور در بازار سرمایه حضور دارند گفت: ایران دارای کمترین ریسک سرمایه‌گذاری در منطقه است. برای نخستین بار 300 میلیارد تومان اوراق رهنی بانک مسکن در بورس تهران پذیره نویسی می‌شود.

مشاهده کل خبر

مالیات و بازار سرمایه با تاکید بر تجدید ارزیابی دارایی‌ها و IFRS

دکتر حسن امیری، عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، با اشاره به بحث افزایش سرمایه به عنوان یکی از روش‌های مهم تامین مالی شرکت‌ها، اظهار داشت: افزایش سرمایه اهمیت ویژه ای برای مدیران و نیز سهامداران دارد و با افزایش سرمایه، عملکرد شرکت، حقوق صاحبان سهام و بازدهی شرکت تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

مشاهده کل خبر

اصول هشت‌گانه آیسکو در راستای مبارزه با پولشویی

سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) در خصوص شناسایی مشتری و مالک اصلی در راستای رعایت مقررات مبارزه با پولشویی اصولی هشت گانه دارد. روح الله نجفی، دبیر کمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اوراق بهادار، اصول سازمان بین المللی کمیسیون های اوراق بهادار تشریح کرد.

مشاهده کل خبر

اعطای گواهینامه استاندارد آموزش به "مرکز مالی ایران"

مرکز مالی ایران گواهینامه استاندارد «ISO 29990:2010» که از جدیدترین استانداردهای آموزش و تحصیلات غیررسمی بین‌‍‍‌المللی به شمار می‌رود را دریافت کرد. این استاندارد برای نخستین بار در ایران برای یک مرکز آموزشی و پژوهشی فعال در حوزه بازار مالی ایران صادر شده است. مدیرعامل «مرکز مالی ایران» درباره این استاندارد گفت: این استاندارد بر شایستگی «تامین کنندگان خدمات یادگیری» تمرکز دارد و از سوی شرکت «توف نورد ایران» صادر شده است.

مشاهده کل خبر

سندهای مالی حرف آخر را می‌زنند

چشم‌انداز سال 95 بورس کاملاً به وضعیت اقتصادی مملکت بستگی دارد، اگر رونق ایجاد شود مسلما روی بورس اثر مثبت می گذارد. ابراهیم عنایت، کارشناس ارشد بازار سرمایه، با بیان مطلب فوق به "سنا" گفت: نکته ای که همه باید به آن توجه کنند این است که بورس به تنهایی یک فعال اقتصادی نیست. بلکه آیینه اقتصاد کشور است.

مشاهده کل خبر

سه توصیه به سهامداران بورسی

امیدقائمی با تاکید بر اینکه با عملیاتی شدن دستاوردهای برجام همه بخش های اقتصادی از رونق برخوردار خواهند شد، تصریح کرد: به‌دنبال رونق بخش‌های مختلف اقتصادی، بازار سرمایه هم به عنوان یکی از ارکان مهم اقتصادی از فضای پسابرجام سود می‌برد. مدیرعامل گروه توسعه مالی مهرآیندگان، در خصوص روند حرکتی قیمت ها در بازار سرمایه و چشم انداز آتی این بازار با اشاره به اینکه ریسک های سیاسی در بازار سرمایه کاهش چشمگیری پیدا کرده است، اظهار داشت: در سال‌های گذشته ریسک‌های سیستماتیک و غیرسیستماتیک بر بازار سرمایه حاکم و مانع جذب سرمایه های جدید و رونق پایدار بازار سرمایه شده بود.

مشاهده کل خبر

اوراق نفتی بازگشایی شدند

پیرو تحقق بزرگترین تامین مالی دولت در تاریخ بورس تهران با پذیره نویسی دو اوراق نفتی در اسفند سال گذشته، دوشنبه 17 خرداد 95، دو اوراق مشارکت ملی نفت با نمادهای «مپارس712» و «مغرب9712» بازگشایی شدند.

مشاهده کل خبر

بورس لندن میزبان اوراق صکوک وکالت

بورس لندن میزبان یکی از اعضای گروه بانک توسعه اسلامی شد. موسسه خدمات مالی ICD یکی از اعضای بانک توسعه اسلامی، اوراق صکوک با سررسید 5 ساله خود به ارزش 300 میلیون دلار را در بورس لندن مورد پذیرش قرار داد. اوراق صکوک منتشر شده توسط این موسسه خدمات مالی به منظور تأمین مالی پروژه های بخش خصوصی با هدف رشد اقتصادی انجام گرفته است.

مشاهده کل خبر

جزئیات واگذاری 6 شرکت دولتی اعلام شد

اطلاعات واگذاری سهام 6 شرکت دولتی در راستای اجرای ماده 23 قانون سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی توسط سازمان خصوصی سازی منتشر شد که بر این اساس جمع کل دارایی های شرکت خدمات کیفیت آریا – اس جی اس 310 میلیارد و 395میلیون ریال، جمع کل بدهی ها 255 میلیارد و 564میلیون ریال، جمع حقوق صاحبان سهام 54 میلیارد و 831 میلیون ریال و سود(زیان) خالص 25 میلیارد و 339میلیون ریال و تعداد سهام واگذار شده 5 میلیون و 702 هزار و 375 سهم و درصد آن 46.55 اعلام شده است.

مشاهده کل خبر

"وهور" 178 تومان کشف قیمت شد

عرضه اولیه سهام شرکت مدیریت انرژی امید تابان هور به عنوان چهارمین عرضه اولیه امسال فرابورس ایران، چهارشنبه 19 خرداد در بازار اول انجام شد. هر سهم "وهور" 1780 ریال در فرابورس ایران قیمت خورد.

مشاهده کل خبر

 

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار