كاري منسجم در عرصه فرهنگي را شاهد نيستيم

امام جمعه شيراز گفت: كاري منسجم، اصولي و منضبط در حوزه فرهنگ كه تحت عنوان قرارگاه فرهنگي انجام شده باشد را شاهد نيستيم و رهبر معظم انقلاب اين مسئله را تعبير به ولنگاري فرهنگي كرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه فارس، آيت‌الله اسدالله ايماني، در خطبه‌هاي نماز اولين جمعه ماه مبارك رمضان در شيراز تاكيد كرد كه؛ دغدغه‌هايي كه امام(ره) در سال‌هاي 57 و 58 در حوزه فرهنگ مطرح مي‌كردند، امروز هم توسط مقام معظم رهبري بيان مي‌شود.

وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري اين اواخر، واژه ولنگاري فرهنگي را مطرح فرمودند، گفت: اين يعني مديريت فرهنگي كشور فرهنگ را رها كرده است و هر كس هرچه بخواهد و هركاري بخواهد را انجام مي‌دهد.

آيت‌الله ايماني با اشاره تذكرات رهبر معظم انقلاب در حوزه فرهنگ و تعبيرات معظم‌له تحت عناوين شبيهخون فرهنگي، ناتوي فرهنگي، قتل عام فرهنگي و ...، گفت: مسئولان فرهنگي كشور از شوراي‌عالي انقلاب فرهنگي تا وزارت ارشاد به‌عنوان اجرايي‌ترين دستگاه و بقيه دستگاه‌هاي متولي و مسئول، آن كاري را كه بايد در حوزه فرهنگ انجام بدهند، تاكنون انجام نداده‌اند.

امام جمعه شيراز اضافه كرد: اگر دستگاه‌هاي مسئول كاري را كه بايد، در حوزه فرهنگ انجام داده بودند امروز شاهد ذبح ارزش‌هاي انقلابي نبوديم و شاهد رخت بر بستن ارزش‌هاي انقلاب از جامعه نبوديم. رشوه در اداره‌ها، كم‌كاري و مناظري كه در خيابان‌ها شاهد هستيم و در درون برخي جوامع و مراكز چه مسائلي كه جريان دارد و قداست اين مكان و اين تريبون اجازه بيان آنها را نمي‌دهد.

آيت‌الله ايماني همچنين با بيان اينكه هر سال در ايام سالگرد ارتحال امام(ره)، رهبر انقلاب در سخنراني‌هاي ارزشمندي، نقشه راه مسئولان و مردم را تبيين فرموده‌اند، گفت: امسال هم اين جنبه وجود داشت و رهبري معظم، يك واژه بر فرهنگ واژگاني انقلاب افزودند و آن اين بود؛ " امام خميني(ره) يك مومن متعبد انقلابي بود". و 5 شاخص را بر آن بيان كردند.

امام جمعه شيراز گفت: شاخص اول پاي‌بندي به مباني و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي بود، اين تكليف مربوط به فرد خاصي نيست، عموم مردم و مسئولان، در اين موضوع وظيفه و تكليف برعهده دارند.

آيت‌الله ايماني، هدف‌گيري آرمان‌هاي انقلاب و تلاش در راه تحقق آن، پاي‌بندي به استقلال كشور در همه عرصه‌هاي، شناخت دشمن و بصيرت نسبت به دشمن و تقواي ديني و سياسي را چهار شاخص ديگر مد نظر مقام معظم رهبري دانست.

او گفت: شناخت دشمن و بصيرت نسبت به دشمن و ايستادگي در مقابل توطئه‌هاي دشمن، جهاد اكبر است. اين واژه كه رهبر معظم انقلاب به فرهنگ انقلاب افزودند، متخذ از قرآن است. جهاد اكبر يعني ايستادگي در مقابل زياده‌خواهي‌هاي دشمنان.

آيت‌الله ايماني همچنين با اشاره به پيام مقام معظم رهبري به دهمين مجلس شوراي اسلامي، گفت: با توجه به اينكه تقريبا 75 درصد از نمايندگان مجلس دهم چهره‌هاي تازه هستند كه ملت با سلايق مختلف درون نظام، انتخاب كرده‌اند، رهبر معظم انقلاب در پيامي يك تكليف براي مجلس تعيين و 2 اولويت را بيان فرمودند.

امام جمعه شيراز گفت: در شرايطي كه دشمن زياده‌خواهي‌ها را بالا برده و فضاي نفوذ را گسترش داده است و مي‌خواهد هويت و سيرت انقلاب را دگرگون و نظام را از هويت ايراني اسلامي آن خارج كند، رهبري مي‌فرمايند مجلس دهم بايد سنگري در مقابل زياده‌خواهي‌هاي نظام استكباري باشد. اجازه ندهد در درون مجلس و جاهاي ديگر نفوذ دشمن انجام شود و مشكلاتي براي نظام ايجاد كند.

آيت‌الله ايماني با اشاره به اولويت‌هاي كاري تعيين شده از سوي مقام معظم رهبري براي مجلس دهم، گفت: تقويت اقتصاد مقاومتي و عملياتي كردن آن و مسئله فرهنگ و فرهنگ انقلابي 2 اولويت مد نظر مقام معظم رهبري بوده است.

امام جمعه شيراز گفت: به حق مي‌توان ادعا كرد كه يكي از آسيب‌پذيرترين حوزه‌هاي حكومتي، اقتصاد است. دشمن هرچه ضربه داشته در سال‌هاي اخير از طريق اقتصاد و تحريم‌ها به ما وارد كرده است و بايد اين نقطه را محكم كرد و راه آن هم اقتصاد مقاومتي با تمام الزامات و با استفاده از همه الزامات و شرايط و امكانات و مقتضيات است.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار