ضرورت توجه مسئولین کشوری به مسئله فرهنگ/توجه کشاورزان به خشکسالی

به گزارش خبرنگار مهر،  حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن سفارش به رعایت تقوای خدا اظهار داشت: ماه مبارک رمضان ماه تمرین، تغییر و تحول و فاصله گرفتن از گناه است.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح با اشاره به ۲۳ خرداد۵۹  سالروز صدور فرمان امام مبنی بر تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی افزود: از  مسئولین کشوری و اعضای ستاد انقلاب عالی کشور و نهاد های فرهنگی درخواست داریم نسبت به مسائل فرهنگی دغدغه و شبخون فرهنگی دشمن فعالیت بیشتری داشته  باشند.

وی بیان کرد: دشمن می خواهد سبک زندگی اسلامی را از ما بگیرد، صحنه هایی شاهد هستیم ولی بی تفاوت از کنار آن می گذریم و باید تلاش وفعالیت بیشتری کرد.

مصلح با بیان اینکه دشمن در حوزه های مختلف برای نفوذ برنامه ریزی کرده است، تصریح کرد: اخیرا مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس دهم موضوع اقتصاد مقاومتی و مسائل فرهنگی را از اولویت ها مهم عنوان کرده است.

وی به هفته جهاد کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: شهرستان دشتی از زمین های حاصلخیزی برخوردار است که اگر از حفر چاههای غیر مجاز جلوگیری شود و کشاورزان به خشکسالی توجه داشته باشند می تواند کارهای خوبی در بخش کشاروزی انجام داد.

مصلح تصریح کرد: افرادی هستند برای اینکه محصول خود را زود به ثمر برسانند و وارد بازار کنند از سم استفاده می کنند که ضرورت دارد جهاد کشاورزی این موارد کنترل و آموزش های لازم را نیز بدهد.

وی با اشاره به اینکه این شهرستان فاقد صنعت و تجارت است بر ضرروت توجه به بخش کشاورزی تاکید کرد.

تبلیغات

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق roohrooh2000@yahoo.com تخلف اطلاع دهید.

سایت خبری موریکس

جدیدترین اخبار